РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691141<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліханов А. Ф. 
Вплив оксикоричних і оксибензойних кислот на синтез пластидних пігментів і фенольних сполук у листках винограду (Vitis vinifera) in vitro / А. Ф. Ліханов, О. В. Середа, О. Л. Кляченко, М. Д. Мельничук // Физиология растений и генетика. - 2018. - 50, № 4. - С. 331-343. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Встановлено, що сирінгова, ванілінова, кавова і ферулова кислоти в концентрації 1 мкМ у складі поживного середовища Мурасиге - Скута стимулюють нагромадження пластидних пігментів у листках винограду in vitro. Найсильніший біологічний ефект за вмістом хлорофілу a чинила ферулова (4-гідрокси-3-метоксибензойна) кислота, в структурі якої міститься метоксигрупа. Заміщення однієї оксигрупи на метоксигрупу в оксикоричних кислотах суттєво підвищувало їх стимулювальну дію. В культурі in vitro вміст каротиноїдів у листках винограду зростав в 1,8 разу за умов добавляння до поживного середовища ванілінової кислоти. Сумісна дія фенольних кислот на кількісні показники пігментів фотосинтетичного апарату чинила менш виражений, скомпенсований ефект. З'ясовано, що ферулова кислота, яка надходить у тканини мікропагонів винограду безпосередньо з поживного середовища, підвищує в листках вміст стильбеноїдів, зокрема ресвератролу й піцеїду, які мають високий антиоксидантний потенціал і виконують функцію фітоалексинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського