РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691156<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Boichenko M. S. 
Perspectives of membrane bioreactors for wastewater purification from waste of pharmaceutical products and biogenic elements = Перспективи мембранних біореакторів для очищення стічних вод від відходів фармацевтичних продуктів та біогенних елементів / M. S. Boichenko, O. O. Vovk, S. V. Boichenko, S. I. Shamanskyi // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 3. - С. 31-40. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Проаналізовано сучасні методи очищення стічних вод від біорезистентних фармацевтичних препаратів та біогенних елементів. Фармацевтичні препарати протизапальні, знеболюючі, антибіотики, наркотичні засоби, гормони, ліки для зниження вмісту холестерину тощо часто у незначних кількостях виявляються у стічних водах. Вони слабо піддаються біодеструкції та, проходячи через очисні споруди без змін, потрапляють у водні об'єкти. Навіть у невеликих кількостях вони можуть здійснювати суттєвий негативний вплив на водні екосистеми та на здоров'я людини. Серед біогенних елементів, які також присутні у стічних водах, на найбільшу увагу заслуговують сполуки азоту та фосфору. Потрапляючи уводні об'єкти, вони спричиняють евтрофікацію, що також є небезпечним для екосистем та людини. Показано, що серед сучасного різноманіття методів очищення стічних вод найбільш придатними для видалення фармацевтичних препаратів та біогенних елементів є біохімічні методи та фотоочисні технології, а також використання мембранних біореакторів. Біосорбційно-мембранні методи уможливлюють ефективного використання сучасних біотехнологій глибокого видалення біорезистентних ксенобіотиків та зменшення їх негативного впливу на довкілля. Застосування фотоочисних технологій надає змогу зменшити скиди біогенних елементів у поверхневі водойми та тим самим зменшити їх потенціал евтрофікації, а також одержувати додаткові відновлювані джерела енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л660.94

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського