РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терейковський І. А. 
Моделі еталонів лінгвістичних змінних для систем виявлення email-спуфінг-атак / І. А. Терейковський, А. О. Корченко, П. О. Вікулов, Ірейфідж Імад Ісса Джаміль // Безпека інформації. - 2018. - 24, № 2. - С. 99-109. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розвиток інформаційних систем у сучасному світі невід'ємно пов'язаний з вдосконаленням деструктивного програмного забезпечення, яке спрямоване на різноманітні ресурси інформаційних систем. Серед різноманітних способів впливу на користувача особливо небезпечними є такі, що за допомогою маскування під реально існуюче програмне забезпечення чи web-сервіс намагаються отримати доступ до персональних даних користувача, або використати його ресурси чи програмне забезпечення у шахрайських цілях. Активізація подібних атак вимагає створення спеціалізованих засобів виявлення та протидії, що будуть однаково ефективні як проти наявних, так і майбутніх кіберзагроз з невстановленими або нечітко визначеними властивостями. Тобто подібні засоби можуть функціонувати у нечіткому, слабоформалізованому середовищі. Сучасні методи, моделі та системи, що засновані на нечітких множинах можуть бути використані для побудови та вдосконалення наявних засобів виявлення вторгнень та аномалій у інформаційних системах, що виникають в результаті реалізації кіберзагроз. Є ряд розробок, що використовуються при їх виявленні, однією з яких є метод формування лінгвістичних еталонів для систем виявлення вторгнень. В описаному методі не розкритий механізм процесу формування еталонів параметрів для email-спуфінг-атак. З урахуванням цього, розроблено модель еталонів лінгвістичних змінних для виявлення email-спуфінг-атак, що дозволить формалізувати процес отримання еталонів параметрів (кількість виявлених ІР-адрес у спам-базах, кількість спам-слів у темі, кількість спам-слів у повідомленні) для заданих лінгвістичних змінних обраного середовища оточення при вирішенні задач, щодо виявлення атак. Подібні моделі можуть бути використані для підвищення ефективності засобів захисту інформації, що спрямовані на протидію email-спуфінг атакам в інформаційних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського