РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко О. В. 
Імітаційна модель технології тестування безпеки на основі положень теорії масштабування / О. В. Коваленко // Безпека інформації. - 2018. - 24, № 2. - С. 110-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вдосконалена імітаційна модель технологій тестування безпеки Web-додатків. В основу розробки покладено основні положення теорії масштабування імітаційних моделей в рамках алгоритмічного спрощення на основі оцінки транзитивної залежності по управлінню і даним. Відмінною особливістю розробленої імітаційної моделі є адаптація вибору вхідних операторів управління і даних до підвищення вимог оперативності розробки та реалізації моделі, виражена в реалізації процедури взаємодії з реальним браузером з використанням засобів автоматизації браузера і формуванні даних для атаки на декількох діалектах. В імітаційній моделі технології тестування вразливостей пропонується не тільки просте абстрагування від несуттєвого оператора, а і його заміна на більш ефективний, з точки зору точності кінцевих результатів перевірки, оператор. Для зниження витрат часу на імітаційне моделювання було вирішено провести масштабування шляхом заміни процедур інформаційного обміну з сервером за допомогою HTTP клієнта на процедури взаємодії з реальним браузером з використанням засобів автоматизації браузера. Крім основної мети масштабування ця заміна дозволить підвищити достовірність результату тестування атаки з ін'єкцією JavaScript коду. При цьому як засіб автоматизації браузера вибрано бібліотеку Selenium Webdriver. Однією зі складностей тестування уразливості до SQL ін'єкцій є велика кількість діалектів SQL в залежності від використовуваної системи управління базами даних. Цей факт змушує формувати дані для атаки на декількох діалектах для максимального покриття векторів атаки. З одного боку це збільшує кількість вхідних даних імітаційної моделі, підвищує складність проекту і негативно впливає на загальні часові характеристики реалізації та проведення тестування уразливості. З іншого боку, використовуючи запропонований підхід масштабування можна істотно знизити складність проекту, не погіршуючи якісних характеристик. В основу запропонованого підходу алгоритмічного спрощення імітаційного моделювання прокладені вдосконалені процедури оцінки транзитивної залежності по управлінню і даним. Визначено допустимість і доцільність використання оцінки транзитивної залежності, що знизить обчислювальну складність реалізованих алгоритмів у порівнянні з алгоритмами оцінки прямої залежності до 1,5 раз.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського