РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко Т. Г. 
Великі акушерські синдроми - сучасні можливості профілактики / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 67-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - зниження частоти виникнення та тяжкості перебігу "великих акушерських синдромів" (ВАС) - невиношування вагітності, плацентарної недостатності (ПН), затримки росту плода та/або дистресу плода, прееклампсії, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, передчасних пологів - шляхом розроблення алгоритму профілактики протягом вагітності у жінок високої групи ризику щодо їх розвитку. Проведено клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності у 88 вагітних із високим ризиком розвитку декомпенсації ПН. Залежно від методу профілактики ускладнень сформовано дві групи. До I групи ввійшли 58 вагітних, яким запропоновано наступний алгоритм: мікронізований прогестерон 200 мг per vaginum з 6-го до 20-го тиж вагітності, з 21-го до 26-го тиж і з 31-го до 36-го тиж вагітності; флебопротектор з ультрамікронізованими фракціями біофлавоноїдів (флего) 15 мл per os з 21-го до 26-го тиж і з 31-го до 36-го тиж вагітності. До II групи включено 30 вагітних, які відмовились від будь-яких запропонованих профілактичних заходів. До контрольної групи ввійшли 30 здорових вагітних. Проведено клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності в групах дослідження. Під час проведення статистичного оброблення використано персональний комп'ютер і програмне забезпечення Microsoft Excel ХР і Statistica 6.0 Windows, методи описової статистики, кореляційного аналізу. Достовірність різниці між показниками оцінено за критерієм Стьюдента - Фішера. Методика профілактики ВАС шляхом послідовного призначення з ранніх термінів вагітності мікронізованого прогестерону з наступним призначенням - з II триместра вагітності - флебопротектора продемонструвала високу ефективність, що проявляється у достовірно меншій кількості випадків прееклампсії в основній групі - 3,5 % (2) проти 50 % (15) у II групі, плацентарної недостатності - 13,8 % (8) проти 100 % (30), затримки розвитку плода - 5,2 % (3) проти 56,7 % (17), дистресу плода 3,5 % (2) проти 43,3 % (13), передчасних пологів 1,7 % (1) проти 13,3 % (4) і у відсутності передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, тяжких форм прееклампсії та ПН. Зроблено висновки, що вагітні групи ризику щодо виникнення ВАС потребують вчасного призначення профілактичних заходів для зниження ймовірності розвитку патологічної вагітності та покращання перинатальних результатів. Запропонована схема профілактики достовірно зменшила кількість випадків виникнення ВАС і покращила неонатальні результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського