РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шустік Л. П. 
Дослідження конструкційно-технологічних принципів роботи сівалок для сівби за шаховим типом / Л. П. Шустік, Л. І. Мариніна, С. В. Степченко, Н. П. Нілова, В. І. Cупрун // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 22. - С. 54-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено аналіз технології широкорядної сівби за шаховим типом та визначено її поняття, а також наведено основні недоліки та переваги такого способу укладання насінин в рядку. Представлено сівалки зарубіжного та вітчизняного виробництва, які дозволяють здійснювати сівбу за шаховим типом, що тотожне синхронізованій рівномірній укладці насіння в суміжних здвоєних рядках або відповідно до термінології виробників таких сівалок - Twin Row. Наведено конструкційні особливості цих сівалок. Проведено польові дослідження сівби за технологією Twin Row в Київській та Запорізькій областях. Досліджено розподіл висіяного насіння і візуальне оцінювання сходів після сівби сівалкою Azurit 9. Встановлено принципову відмінність сівалки Azurit 9 німецького виробництва та сівалки Вега-8 вітчизняного виробництва, що полягає в тому, що у сівалки Azurit 9 синхронізація укладання насіння в шаховому порядку здійснюється за допомогою єдиного в секції висівного барабана з двома рядами комірок, зміною швидкості обертання якого досягається необхідна норма висіву насіння, а у сівалки Вега-8 використано окремі висівні секції рознесені по ширині і ходу руху агрегата. Аналітичними дослідженнями установлено, що для запобігання зрушенню укладених насінин передньою висівною секцією зсунутим валком грунту задньої висівної секції на робочих швидкостях в діапазоні до 8 км/год та глибині загортання насіння L = 2 - 6 см за вибраних дисків діаметром D = 660 мм встановлених під кутом <$E alpha~symbol Ы~20 symbol Р> рознесення суміжних в парі секцій має складати М1/<$E symbol У~0,35>D, а рознесення L в двох поперечних рядах має складати <$E L~symbol У~0,8>D.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського