РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691527<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Думич В. 
Дослідження ефективності застосування біопрепаратів у технологіях вирощування ярих зернових культур / В. Думич // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 22. - С. 231-236. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень і визначено ефективність застосування біопрепаратів у технологіях вирощування ярої пшениці та вівса в грунтово-кліматичних умовах Малого Полісся України. Дослідні ділянки характеризувались дерново-глибоко-карбонатними легкосуглинковими грунтами з глибиною гумусового шару 52 см і вмістом елементів живлення: азоту 121,5 мг, фосфору 181,39 мг та калію 114,93 мг на кілограм грунту. Вміст гумусу в грунті дослідних ділянок - 4,46 %, рН сольовий - 7,60. На дослідних ділянках проведено традиційний обробіток грунту обертовим плугом ПОН-5/4 на глибину 22 см. Сівба насіння проводилась сівалкою СЗ - 3,6. Одночасно з сівбою насіння сівалка локально вносила нітроамофоску нормою 1 ц/га (N16P16K16). Для визначення ефективності застосування біопрепаратів у технологіях вирощування цих ярих зернових культур, на полі було визначено облікові ділянки з різними схемами внесення препаратів Азотофіт (0,1 л/га), Біокомплекс-БТУ для зернових культур (0,5 л/га) та ФітоХелп (0,5 л/га). Біопрепарати вносили в баковій суміші з карбамідом (10 кг/га). На ділянках із застосовуваними препаратами одержано приріст врожайності ярої пшениці) від 3,8 до 6,2 ц/га порівняно з контролем (врожайність на контролі - 30,8 ц/га). Найбільший врожай зерна 37,0 ц/га одержано на ділянці з дворазовим внесення Біокомплексу-БТУ для зернових культур та біофунгіциду ФітоХелп. На ділянках з одноразовим підживленням Азотофітом врожайність зерна становила 34,6 ц/га, а із дворазовим обприскуванням Біокомплексу-БТУ для зернових культур - 36,1 ц/га. Застосування біопрепаратів у вирощування ярої пшениці забезпечило економічний ефект у межах від 1285 до 1538 грн/га. Внесення біопрепаратів на посівах вівса забезпечило приріс врожайності на 3,7 ц/га або 13 % (при одноразовому внесенні Азотофіту) та на 5,6 ц/га або 20 % (при дворазовому внесенні Біокомплексу-БТУ). Завдяки збільшенню валового збору зерна одержано економічний ефект 1250 і 1618 грн/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського