РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691563<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Когут І. Й. 
Застосування категоризаційного інструмента GLOBIAD для моніторингу дерматиту, асоційованого з нетриманням / І. Й. Когут, С. О. Галникіна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 3. - С. 110-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначити категорії GLOBIAD у хворих на дерматит, асоційований з нетриманням (ДАН), і оцінити ефективність топічного застосування розчину камфори рацемічної у концентрації 0,1 г у 1 мл олії соняшникової. Під спостереженням перебували 104 хворих на ДАН, в яких для очищення і захисту шкіри від сечі і калу використовували розчин камфори рацемічної у концентрації 0,1 г у 1 мл олії соняшникової. Визначали категорії ДАН за допомогою категоризаційного інструмента GLOBIAD. У 30 хворих контрольної групи застосовували рутинні засоби для догляду за шкірою. Порівнювали показники, визначені перед початком лікування та через місяць курсу лікування. Внаслідок топічного застосування дослідного препарату вірогідно зменшилася кількість осіб з категорією 2B - від 30 (28,8 %) до 16 (15,4 %) (<$Echi sup 2 ~=~22,1>; p << 0,001) та збільшилася категорія 1A - від 29 (27,9 %) до 52 (50,0 %) (<$Echi sup 2 ~=~21,0>; p << 0,001). Згадані результати засвідчують подібну ефективність дослідного препарату і рутинного режиму догляду у хворих як з легким перебігом ДАН (категорія 1A), так і тяжким, ускладненим інфікуванням (категорія 2B). Висновки: місцеве використання олійного розчину камфори рацемічної для догляду за шкірою, ураженою ДАН, сприяло поліпшенню перебігу хвороби за рахунок вірогідного зменшення кількості хворих з категорією 2B GLOBIAD та збільшення з категорією 1A, що свідчило про загоєння ерозій та ерадикацію супутньої локальної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-5 + Р696.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського