РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691701<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іоффе О. Ю. 
Обгрунтування доцільності двохетапного хірургічного лікування морбідного ожиріння / О. Ю. Іоффе, М. С. Кривопустов, Ю. П. Цюра // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 8. - С. 49-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати доцільність двохетапного хірургічного лікування морбідного ожиріння (МО) з використанням внутрішньошлункового балона (ВШБ) як першого етапу. Обстежено та проліковано 97 пацієнтів з МО, а саме з суперожирінням та високим операційно-анестезіологічним ризиком (III - IV клас за шкалою ASA РS - American Society of Anaesthesiologists Physical Status Classification System 2014). Хворих лікували в два етапи. Як перший етап використовували встановлення ВШБ на 6 міс (основна група, n = 60) та консервативну терапію впродовж 6 міс, яка включала дієту, фізичну активність та поведінкове консультування (контрольна група, n = 37). На другому етапі хворим обох груп проведено хірургічне лікування МО. Середній відсоток втрати надлишкової маси тіла (%EWL - excess weight loss) у хворих основної групи становив 22,69 +- 5,87 та статистично значуще (p << 0,001) перевищував зазначений показник у хворих контрольної групи. Рівень операційно-анестезіологічного ризику за шкалою ASA PS у хворих основної групи статистично значущо (p << 0,001) зменшився, що було підставою для проведення саме цим пацієнтам другого етапу лікування МО. Аналіз ефективності лікування, яке включало два етапи, показав, що у цих хворих маса тіла зменшилась у середньому на (83,31 +- 16,15) кг (мінімально - на 43 кг, максимально - на 113 кг), %EWL в кінці повного курсу двохетапного лікування становив у середньому 65,28 +- 6,65 (мінімальний - 53,61, максимальний - 80,49). Висновки: обгрунтована доцільність двохетапного лікування хворих з МО та високим операційно-анестезіологічним ризиком: як перший етап - встановлення ВШБ, другий етап - виконання баріатричної операції. Якщо шляхом використання ВШБ досягнуто показників %EWL, які дорівнюють або перевищують 20, перевагу слід надавати рестриктивним типам баріатричних операцій, менше 20 - шунтуючому баріатричному втручанню; за наявності у пацієнта з МО цукрового діабету 2-го типу, незалежно від показників %EWL, перевагу необхідно надавати шунтуючому баріатричному втручанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.456.2 + Р415.202.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського