РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000691715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Машков О. А. 
Загроза національної безпеки: аерокосмічний тероризм, як новий виклик безпеці суспільства / О. А. Машков, Ю. В. Мамчур // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2018. - № 2. - С. 8-28. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто "аерокосмічний тероризм" як загрозу національній безпеці, та один із викликів безпеці суспільства. "Аерокосмічний тероризм" також розглянуто як своєрідну форму модифікації тероризму з використанням сучасних наукових технологій. Визначено, що "аерокосмічний тероризм" сьогодні набув глобального характеру і є реальною загрозою національній і міжнародній безпеці, має тенденцію до зростання. Сучасний характер "аерокосмічного тероризму", збільшення його масштабів в світі, все більш імовірне здійснення терористичних акцій у навколоземноу просторі викликає велике занепокоєння в світі. Акцентовано увагу на тому, що сьогодні запуск штучних супутників можуть здійснювати не тільки держави, а й окремі фірми, а в найближчій перспективі - і приватні особи. Тому загроза "аерокосмічного тероризму" під яким автори розуміють терористичні дії, що чиняться з використанням аерокосмічних систем наземного або орбітального базування зростає. Показано, що сучасний рівень науково-технічного прогресу дозволяє говорити про різні форми прояви космічного тероризму: захоплення (знищення) аерокосмічних об'єктів, елементів наземних комплексів керування, центрів прийому наукової інформації, контролю космічного простору та інших елементів структур космічних агентств; залякування населення та керівництва, районів, регіонів, країн тощо вибором конкретних цілеспрямованих місць падіння захоплених терористами аерокосмічних апаратів; залякування можливими діями терористичного характеру із космосу щодо нападу (удару) по морських, наземних, повітряних об'єктах критичної інфраструктури, руйнування яких може призвести до значних матеріальних та людських втрат. Сучасний рівень цивілізаційного розвитку дозволяє стверджувати, що можливі масштаби і наслідки реалізації космічних загроз можуть бути прирівняні до застосування зброї масового ураження, а відтак ці загрози мають глобальний характер. При цьому значною мірою нівелюється межа між звичайними бойовими діями в космосі та захистом (контртерористичними операціями) від терористів, що суттєво ускладнює процедури та інструментарій виявлення, прогнозування, запобігання та реагування на чинники, які ідентифікуються аналітиками та управлінцями як загрози аерокосмічного тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ц9-522.4 + Х819(4Укр)110 + Ф4(4Укр),30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського