РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000692122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волощук М. 
Галицькі князі та знать у відносинах із Литвою XII - XIV ст. / М. Волощук // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 4. - С. 4-19. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Шляхом верифікації різних за змістом та часом появи джерел комплексно відображається перебіг військово-політичних, а також частково торговельних контактів володарів і містян Галича та Галицької землі з мешканцями Литви впродовж XII - XIV ст. Використання загальноісторичних методів із компаративним зіставленням даних археології надає змогу встановити, що найактивніший період двосторонніх взаємовідносин припав на другу половину XIII ст. і пов'язаний із галицьким князюванням Шварна Даниловича 1264 - 1269 рр. та подвижництвом рідного брата його N за іменем дружини - литовського князя-монаха Войшелка. Відзначено уривчастий характер писемних повідомлень, які доповнюються нечисленними пам'ятками матеріальної культури. До таких віднесено браслети "галицького типу", знайдені в 1930-х рр. під час археологічних досліджень у Каунасі та предмети литовського бурштинового експорту, відомі зі знахідок початку XXI ст. у Галичі й Галицькій землі. Оригінальності дослідженню додає периферійність розташування окреслених підконтрольних Рюриковичам теренів, а, отже, специфічності у стосунках із далекими балтами у порівнянні з іншими руськими землями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431-64(4ЛИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського