РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000692242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Краковська С. В. 
Проекції приземної температури та відносної вологості повітря в областях України до середини XXI ст. за даними ансамблів регіональних кліматичних моделей / С. В. Краковська, Л. В. Паламарчук, Н. В. Гнатюк, Т. М. Шпиталь // Геоінформатика. - 2018. - № 3. - С. 62-77. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено проекції температури та відносної вологості повітря до середини XXI ст. для України в цілому, окремих регіонів, адміністративних областей та АР Крим, які визначалися за ансамблями РКМ Європейського рамкового проекту FP-6 ENSEMBLES для сценарію SRES А1В. Верифікація значень РКМ за базовий період для температури повітря проведено за даними бази E-Obs, а показники відносної вологості - за даними Кліматичного кадастру України. До середини XXI ст. отримано зростання середніх місячних значень температури повітря у межах від 0,4 до 3,0 <^>oC, середніх річних значень - від 1,6 до 2,1 <^>oC. Найбільше потепління відносно стандартного кліматичного періоду очікується на північному сході, сході та півдні України, що підтверджує основні тенденції змін та їх просторову локалізацію, які були отримані авторами у попередніх роботах. Вперше для території України розраховані значення проекцій відносної вологості повітря до середини XXI ст. Діапазон прогнозованих змін відносної вологості повітря знаходиться в межах +- 1 % для середніх річних і +- 3 % для середніх місячних значень. Показано, що в межах встановленого діапазону коливань значень відносної вологості у разі зростання приземної температури повітря слід очікувати збільшення вологовмісту у приземному шарі, що може призвести до подальшого збільшення кількості випадків сильних опадів, особливо в тепле півріччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(4УКР)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського