РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000692765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krasnoselskiy M. V. 
Using epidural anesthesia with preserved spontaneous breathing in oncological patients during long-term gynecological laparoscopic interventions = Використання епідуральної анестезії зі збереженням спонтанного дихання в онкохворих при проведенні тривалих гінекологічних лапароскопічних втручань / M. V. Krasnoselskiy, Ye. M. Krutko, M. V. Shulga, V. G. Seredenko, Ye. V. Shulga // Медицина неотлож. состояний. - 2018. - № 5. - С. 141-146. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Для збереження спонтанного дихання при забезпеченні комфортної анестезії з використанням епідурального знеболювання під час годинних оперативних втручань є необхідність більш досконально вивчити можливість її проведення з метою запобігання вірогідним ускладненням та забезпечення комфортного стану пацієнток. Мета роботи - вивчення та обгрунтування доцільності використання епідуральної анестезії з проведенням седації на спонтанному диханні в онкохворих при тривалих гінекологічних лапароскопічних втручаннях для забезпечення анестезії з випереджаючою терапією імовірних ускладнень та досягнення більш комфортного стану пацієнток. Проведено дослідження 64 жінок віком 62,6 +- 2,1 року, хворих на рак яєчників, тіла і шийки матки при гінекологічних лапароскопічних втручаннях I та II класу за шкалою ASA, яких було стратифіковано залежно від типу анестезіологічного забезпечення: група А (контрольна; n = 25 осіб) - комбінована загальна анестезія з епідуральним знеболюванням за стандартними протоколами та група Б (n = 39) - епідуральна анестезія на спонтанному диханні з проведенням седації. Концентрації цитокінів інтерлейкіну-6 та -8 у плазмі вимірювали до втручання та через 4 і 24 години після операції. Загальну якість життя, пов'язану зі здоров'ям, оцінювали із застосуванням стандартного короткого опитувальника оцінки статусу здоров'я SF-36 за методологією Evidence. Отримані результати свідчать про те, що в групі з проведенням анестезії за нашою методикою спостерігалося покращання якості життя та показників клітинного імунітету. Важливою є відсутність суттєвих ускладнень при використанні цього виду наркозу. Висновки: епідуральна анестезія з додаванням пропофолової або тіопенталової інфузії на спонтанному диханні забезпечує мінімальну інвазивність при тривалих втручаннях, є більш комфортною для пацієнток, виправданою як психоемоційно, так й економічно, що свідчить про її пріоритетне використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-59 + Р451.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського