РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000692835<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лєнков С. В. 
Програмне забезпечення моделювання процесів витрачання і поповнення ресурсу угрупувань технічних об'єктів / С. В. Лєнков, І. В. Толок, Є. С. Лєнков, В. М. Цицарєв // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2018. - № 3. - С. 120-127. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати програмного забезпеченням (ПЗ), для реалізації моделі процесів витрачання та поповнення ресурсу (ПВПР) угрупування технічних об'єктів. Спочатку коротко описана сама модель ПВПР, яка призначена для прогнозування складу та ресурсу угрупування на заданому інтервалі часу її експлуатації. Параметрами моделі є: стан угрупування в поточний момент часу; нормативні показники ресурсу об'єктів і параметри, що визначають процес поповнення їх ресурсу при їх експлуатації в складі цього угрупування; очікувана середня інтенсивність витрачання ресурсу об'єктів; плани ремонту, списання (припинення експлуатації) і поставки в угрупування нових об'єктів. Модель ПВПР реалізована методом імітаційного моделювання на мові програмування Delphi. Для кращого розуміння способу реалізації моделі наведено коротке пояснення класів програмних об'єктів, закладених в основу алгоритмів моделювання. Розроблене ПЗ є не тільки реалізацією моделі ПВПР, а являє собою програмну систему, яка, з одного боку, дозволяє генерувати різні варіанти угрупувань і досліджувати їх властивості та особливості, а з іншого боку, надає можливість вирішувати завдання прогнозування складу та ресурсу для конкретних угрупувань, що задаються користувачем, для цього використовується вбудована (інтегрована в програму) база даних. Прогнозування складу і ресурсу угрупування може здійснюватися в одному з наступних режимів: "нормативне планування", коли плани ремонту, списання та поставки нових об'єктів реалізуються в суворій відповідності до встановлених для цього угрупування нормативами; "планування користувача", коли всі дії по поповненню ресурсу здійснюються за планами, що задається користувачем. Наведено стислий опис користувальницького інтерфейсу ПЗ та наведено приклади результатів моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)5 + Ж82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського