РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693163<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voloshyn Т. В. 
Changes in psychomotor indicators of children with autism during intensive neurophysiological rehabilitation = Зміни психомоторних показників у дітей з аутизмом при лікуванні за системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації / Т. В. Voloshyn // Реабілітація та паліатив. медицина. - 2016. - № 2. - С. 77-83. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації була створена для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП), використовується вже понад 30 років і об'єднує більше десятка різноспрямованих методів лікування, які потенціюють і доповнюють дію один одного. Численні дослідження змін функціональних можливостей дітей показали, що даний метод має позитивний вплив не тільки на рухові функції, але і на такі функції як пам'ять, увага, інтелект, мова, емоційний стан. Проспективне дослідження. Обстежено 39 дітей з аутизмом (F84.0), проведений моніторинг в період з жовтня 2015 по жовтень 2016 року. Для оцінки ефективності реабілітації використані психопатологічний метод, доповнений рейтинговою шкалою дитячого аутизму (CARS), шкалою оцінки ефективності лікування аутизму (АТЕС), клініко-неврологічний метод (неврологічний статус, оцінка м'язового тонусу за шкалою Ашворса, гоніометрія) і психодіагностичний метод (кольорові матриці Равена). Також було зроблено відеозапис великих моторних функцій до і після кожного курсу лікування. Згідно з отриманими результатами, після реабілітації дітей з аутизмом за СІНР спостерігалися позитивні зміни у моторному розвитку, а саме зниження м'язового тонусу в дистальних відділах нижніх кінцівок у 96 +- 10 % пацієнтів, збільшення об'єму активних і пасивних рухів у 92 +- 9 %, поліпшення дрібної моторики у 44 +- 6 %, поява нових великих моторних функцій в 14 +- 4 %. Під час реабілітації у 46 +- 7 % хворих спостерігалось покращення комунікативних навичок та соціалізації, зменшення аутистичної симптоматики (в середньому бал за шкалою АТЕС склав 66 +- 10 бала до і 51 +- 6 після), кількість дітей з інтелектуальним розвитком в межах нормативних показників значно збільшилась. Позитивну динаміку в формуванні мовленнєвої функції було відзначено у 62 +- 7 % пацієнтів: розуміння розмовної мови покращилося, темп мовлення прискорився, симптоми дислалії зменшились, спостерігався перехід на більш високий щабель розвитку мовлення. Висновок: підчас лікування за СІНР спостерігалася позитивна трансформація паттерну показників, що відображає фактичне покращення нервово-психічного стану, рівня соціалізації, інтелектуального та мовленнєвого розвитку дітей. СІНР може застосовуватись для ефективного лікування пацієнтів з аутизмом через нормалізацію моторного розвитку, комунікативної та інтелектуальної сфери в процесі реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-32 + Ю948.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського