РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693209<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Настасієнко Н. С. 
Дослідження взаємодії кавової кислоти з поверхнею нанорозмірного діоксиду церію методами термодесорбційної мас-спектрометрії та ІЧ-спектроскопії / Н. С. Настасієнко, Б. Б. Паляниця, М. Т. Картель, М. Ларссон, Т. В. Кулик // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 3. - С. 275-288. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Дослідження термохімічних властивостей кавової кислоти та її поверхневих комплексів є важливими для фармацевтичної та харчової промисловості, медицини, а також для розробки технології гетерогенного каталітичного піролізу компонентів відновлюваної рослинної біомаси. Методом ІЧ-спектроскопії досліджено структуру комплексів кавової кислоти на поверхні нанорозмірного діоксиду церію залежно від концентрації кавової кислоти на поверхні (0,1 - 1,2 ммоль/г), та вивчено термічні перетворення поверхневих комплексів за допомогою температурно-програмованої десорбційної мас-спектрометрії. Проведено аналіз різниці частот між асиметричними та симетричними коливаннями COO<^>--групи (<$E roman {DELTA~=~nu sub COO- sup as~-~nu sub COO- sup s}>) і для випадку монодентатної координації між коливаннями C = O та C-O- (<$E roman {DELTA~=~nu sub C=O~-~nu sub C-O}>). Виходячи з отриманих значень <$E DELTA>, можна припустити, що на поверхні нанорозмірного діоксиду церію присутні бідентатні хелатні комплекси (<$E DELTA~symbol Ы~72> см<^>-1), бідентатні місткові комплекси (<$E DELTA~symbol Ы~110> см<^>-1) і монодентно зв'язані комплекси (<$E DELTA~symbol Ы~236> см<^>-1) кавової кислоти. Крім того, на поверхні присутні комплекси, зв'язані через фенольні гідроксильні групи. Це пов'язано зі здатністю нанорозмірного діоксиду церію генерувати оснувні гідроксильні групи, які здатні депротонувати фенольні групи з утворенням фенолятів на поверхні. Аналіз мас-спектрометричних даних надав можливість ідентифікувати продукти термічної трансформації та виявив можливі шляхи формування 3,4-дигідроксифенілетилену, пірокатехіну та фенолу з поверхневих комплексів кавової кислоти, структуру яких підтверджено даними ІЧ-спектроскопії. Розраховано кінетичні параметри реакції формування фенолу. Встановлено, що на поверхні CeO2 ефективно відбуваються реакції декарбоксилювання, дегідратації та декарбонілювання кавової кислоти. Ці реакції є бажаними процесами в технологіях конверсії біомаси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського