РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voitko K. V. 
Catalytic decomposition of organic peroxides in non-aqueous media under metal-free nanoporous and nanosized carbocatalysts = Каталітичне розкладання органічних пероксидів в неводному середовищі нанопоруватими та нанорозмірними вуглецевими матеріалами / K. V. Voitko, O. M. Bakalinska, M. T. Kartel // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 3. - С. 289-300. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження каталітичної системи вуглецевий наноматеріал - молекули діацил пероксиду у неводному середовищі та встановлення основних факторів, що впливають на каталітичну активність обраних матеріалів. Досліджено каталітичну активність нанопоруватих (активованого вугілля (АВ)) і нанорозмірних (багатошарових вуглецевих нанотрубок (ВНТ)) вуглецевих каталізаторів та їх модифікованих форм в реакції розкладання пероксидів бензоїлу та лаурилу (ПБ і ПЛ відповідно) за кімнатної температури у неводному середовищі шляхом вимірювання об'єму CO2, що виділяється. Оскільки розкладання пероксидів залежить від розчинника, вибір "інертного" зроблено за результатами попередніх досліджень. Етилацетат і тетрахлорметан використано для ПБ і ПЛ, відповідно. Серед факторів, що визначають каталітичну ефективність досліджуваних зразків розглянуто їх структурно-сорбційні властивості, хімію поверхні та дифузійні параметри перебігу реакцій. Встановлено, що незважаючи на високу площу поверхні, зразки АВ виявляють помірну каталітичну активність у порівнянні з ВНТ, оскільки реакція проходить у внутрішньодифузійній області. Як наслідок, їхня активність визначається текстурними характеристиками вуглецевої матриці. Каталітична активність зразків ВНТ перевищує активність АВ у 2 - 20 разів. Грунтуючись на розрахованих коефіцієнтах дифузії, зроблено висновок, що каталіз зразками ВНТ проходить у кінетичній області на доступній поверхні зразків. Така каталітично активна поверхня містить багато N-вмісних та основних О-вмісних функціональних груп, тому демонструє кращу каталітичну активність щодо розкладання органічних пероксидів. Крім того, поверхня ВНТ є більш гідрофобною, що сприяє реакції, яка проходить у неводних середовищах. Слід зазначити, що швидкість розкладання стеричного ПБ є нижчою, ніж довголанцюгового ПЛ, як у випадку прискорення зразками АВ, так і ВНТ. На підставі проведених досліджень можна передбачити, що мезопоруваті ВНТ з високим вмістом основних функціональних груп, що знаходяться на доступній для субстрату поверхні, можуть бути гарною альтернативою поширеним каталізаторам розкладання органічних пероксидів у неводних середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського