РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костіцька І. О. 
Моторно-евакуаторна функція шлунку у хворих на цукровий діабет 2-го типу в залежності від схем цукрознижувальної терапії / І. О. Костіцька // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 83-91. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити вплив різних схем цукрознижувальної терапії на стан моторно-евакуаторної функції (М-ЕФ) шлунку у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу. Обстежено 80 (44 чоловіки, 36 жінок віком від 38 до 78 років) хворих на ЦД 2-го типу, які від виду цукрознижувальної терапії поділені на 4 групи: 1 - похідні сульфанілсечовини (ПСС) + метформін; 2 - ПСС + метформін + інгібітор дипептидилпептидази 4/аналог глюкагонподібного пептиду 1/інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2-го типу/інгібітори - alpha-глюкозидази; 3 - інсулінотерапія; 4 - інсулінотерапія + ПСС + метформін/інсулінотерапія + метформін. Для оцінки моторних властивостей шлунку використано анкетування (PAGI-SYM, GCSI) і <^>13C-ОДТ-октаноєвий дихальний тест (<^>13C-ОДТ-ОДТ). У 67,5 % обстежених за результатами анкетування діагностовано симптоми ДГ, серед яких у 30,0 % виявлено ознаки уповільнення М-ЕФ шлунку легкого ступеня, у 25,0 % осіб - брадигастрію середнього ступеня тяжкості та тільки у 12,5 % осіб наявний важкий перебіг ДГ, зміни підтверджено результатами <^>13C-ОДТ. У разі застосування різноманітних схем цукрознижувальної терапії у всіх групах обстежених спостерігається позитивна динаміка стану М-ЕФ шлунку. Зроблено висновки, що у пацієнтів із легким і середнім ступенем тяжкості ДГ відсутні прямі протипоказання до застосування цукрознижувальних засобів, які у максимальному дозуванні можуть викликати побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту. Хворими з ознаками брадигастрії тяжкого ступеня для корекції вуглеводного метаболізму слід рекомендувати введення інсулінотерапії після прийому їжі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського