РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрина Л. Г. 
Вплив величини дози та потужності іонізуючої радіації на динаміку вмісту міді в крові тварин / Л. Г. Петрина, М. І. Мойсеєнко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 97-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено зміни вмісту міді в крові щурів Вістар після одноразового опромінення їх gamma-квантами у дозах 1,0, 5,0 і 9,0 Гр від джерела <^>60Co за потужності доз 0,001; 0,01; 0,1 і 1,0 Гр/хв. Дослідження проводили через 0,5, 1, 2, 4, 6, 8, 10, 15, 20, 25, 30 діб після опромінення. Мета роботи - вивчення дії як малих, так і високих доз іонізувальної радіації за різних режимів опромінення на динаміку вмісту міді у крові щурів протягом тривалого часу. З'ясовано, що зміна концентрації мікроелемента, що проходила під впливом опромінення в дозах 1, 5 і 9 Гр, мала характер позитивного балансу протягом 6 - 15 - 30 діб. Величина цих змін, їх напрямок і тривалість прояву залежали від дози та потужності опромінення. В усіх групах тварин концентрація міді в крові досягала максимальних значень на 6 - 15 добу, а в групі тварин, опромінених в дозі 9,0 Гр, наростання вмісту міді в крові тривало до 15 доби. Дані досліджень викликають теоретичний інтерес, бо сприяють пізнанню біохімічних механізмів променевих уражень, а у зв'язку з цим і патогенезу променевої хвороби, і практичний інтерес, бо пізнання механізмів радіаційних ушкоджень є необхідною умовою розробки раціональних заходів профілактики та лікування променевої хвороби. Отримані результати динаміки вмісту міді в процесі розвитку радіаційного ефекту можуть бути використані під час розробки нових методів комплексного лікування променевої хвороби, а також за умов застосування рентгенотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р415.2-29 + Е60*716-638.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського