РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693333<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар О. П. 
Клініко-анамнестичні предиктори розвитку бронхіальної астми у дітей / О. П. Боднар, О. В. Фофанова, Т. В. Лотовська, А. П. Юрцева, Н. С. Костишин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 8. - С. 38-45. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення факторів ризику розвитку бронхіальної астми (БА) у дітей для ранньої діагностики хвороби та своєчасного призначення базисної терапії. Проведено ретроспективну оцінку клініко-анамнестичних особливостей у 110 дітей, хворих на БА (основна група), та у 120 дітей із рекурентним бронхообструктивним синдромом (РБОС) на тлі гострої бронхолегеневої патології в анамнезі (група порівняння), у яких в подальшому не було симптомів БА. Виявлення предикторів розвитку БА проведено на підставі аналізу медичної документації та анкетування батьків і дітей. Аналіз результатів ретроспективного дослідження антенатального анамнезу показав, що частота гестозу, багатоводдя, фетоплацентарної недостатності, TORCH-інфекцій була достовірно вищою у матерів дітей із БА в порівнянні з матерями дітей із рекурентним БОС. Матері дітей із БА хворіли на ГРЗ під час вагітності в 5,6 разу частіше, ніж матері дітей із рекурентним БОС. Частота раннього штучного вигодовування та раннього введення в раціон не модифікованого коров'ячого молока була вдвічі вищою серед дітей із БА. Вагомими предикторами розвитку БА були також обтяжений сімейний алергологічний анамнез по лінії матері і обох батьків, атопічний дерматит і харчова алергія в анамнезі. Зроблено висновки, що для своєчасної діагностики БА у дітей слід ретельно аналізувати анте- та постнатальний анамнез, значну увагу приділяти вивченню характеру харчування, алергічних проявів в анамнезі у дитини та алергічних захворювань у членів сім'ї; на підставі комплексної оцінки предикторів розвитку БА слід формувати групи ризику серед дітей із рекурентним обструктивним синдромом з ознаками свистячого дихання (wheezing) в анамнезі, що сприятиме ранній діагностиці та покращанню контролю за хворобою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського