РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мізюк М. І. 
Адаптаційно-резервні можливості учнів старшої школи, які розпочали навчання з шести- та семирічного віку / М. І. Мізюк, З. Б. Суслик, Я. О. Єремчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 8. - С. 168-172. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - установити особливості адаптаційно-резервних можливостей (АРМ) старшокласників залежно від віку вступу на навчання до школи. Проведено вивчення адаптаційно-резервних можливостей серед старшокласників Прикарпатського регіону в порівняльному аспекті між учнями, які розпочали навчання з шести років (НШР) та учнями, які розпочали навчання з семи років (НСР) на основі показників маси та довжини тіла, систолічного артеріального тиску (АТ), діастолічного АТ і частоти серцевих скорочень із визначенням рівня функціональних можливостей, індексу Рорера та вегетативного індексу Кердо залежно від статі (дівчата, хлопці), віку (14, 15, 16, 17 років), класу (9-й, 10-й, 11-й), місця проживання (місто, село) та зони Прикарпаття (гірська, передгірська, рівнинна, м. Івано-Франківськ). Низький і нижче середнього рівні адаптаційно-резервних можливостей і високий і вище середнього ризики зриву адаптації та розвитку хвороб серед дівчат становить у дітей НШР 19,19 %, у дітей НСР - 16,87 %, у хлопців - відповідно 27,11 і 25,72 %. За розподілом показників АРМ установлено, що суттєвих відмінностей між дітьми НШР і дітьми НСР за статевою ознакою, за класами навчання, за місцем проживання та за зонами Прикарпаття немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94 + Ч421.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського