РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбата Р. 
Оцінка якості життя хворих із хронічним обструктивним захворюванням легень із застосуванням опитувальника SF-36 / Р. Горбата // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 3. - С. 140-145. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) сьогодні займає одне з перших місць у структурі захворюваності дорослого працездатного населення України. Гостроти проблемі додають економічні втрати в загальнодержавному масштабі, які зумовлені вартістю лікування та значним погіршенням якості життя таких осіб. Необхідність підвищення ефективності відновного лікування таких пацієнтів вимагає добору швидких й інформативних методів діагностики їх функціонального стану. Мета й методи дослідження - установити рівень якості життя пацієнтів із ХОЗЛ, застосовуючи опитувальник SF-36. Метод дослідження - анкетування за допомогою опитувальника SF-36, що передбачає застосування восьми блоків запитання для з'ясування рівня якості життя пацієнтів пульмонологічного профілю. Обстежено 25 чоловіків у віці 56 - 64 роки, яким діагностовано ХОЗЛ. Для порівняння одержаних результатів додатково обстежено 17 практично здорових чоловіків того ж віку. Проведення опитування для з'ясування впливу фізичної активності на якість життя пацієнтів із ХОЗЛ показало, що середнє значення оцінки в балах у них було достовірно меншим за таке в здорових пацієнтів, що надає підстави стверджувати про суттєвий вплив наявності хвороби на їх руховий режим. Проте оцінка відповідей, що стосувалися ролі фізичних проблем в обмеженні їх життєдіяльності, засвідчила, що чоловіки з ХОЗЛ не вважають наявність хвороби тією причиною, що заважає їм виконувати повсякденну роботу. Як висновок, маємо певну неузгодженість у ставленні осіб чоловічої статі з ХОЗЛ до змісту своєї хвороби та її впливу на їх якість життя. Одержані результати свідчать про потребу включення до реабілітаційної програми таких пацієнтів факторів, які надали їм можливість усвідомити зміст хвороби і її вплив на організм. Одним із таких чинників ми розглядаємо психологічну реабілітацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.22 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського