Бойчук О. А. Анатолій Михайлович Самойленко (до 80-річчя від дня народження) / О. А. Бойчук, В. Л. Кулик, І. О. Парасюк, М. О. Перестюк, Р. І. Петришин, Г. П. Пелюх, М. Й. Ронто, О. М. Станжицький, Ю. В. Теплінський, В. І. Ткаченко, С. І. Трофімчук, С. М. Чуйко // Нелінійні коливання. - 2018. - 21, № 1. - С. 3-5. - укp.Анатолій Михайлович народився в 1938 р. в селі Потіївка Радомишльського району Житомирської області. Пізніше родина переїхала до м. Малин Житомирської області. У 1960 р. після закінчення механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т. Шевченка на запрошення академіка Ю. О. Митропольського він вступив до аспірантури Інституту математики АН УРСР, де долучився до Київської наукової школи Крилова - Боголюбова. У 1963 р. захистив кандидатську дисертацію й почав працювати в Інституті математики АН УРСР. Захистивши у 1967 р. докторську дисертацію, став наймолодшим доктором наук в Україні. З 1965 по 1974 р. Анатолій Михайлович - старший науковий співробітник Інституту математики АН УРСР, з 1974 по 1987 р. - завідувач кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь Київського національного університету ім. Т. Шевченка, з 1988 р. - директор Інституту математики НАН України, а з 2006 р. - академік-секретар Відділення математики НАН України. В 1974 р. отримав звання професора, у 1978 р. його було обрано членом-кореспондентом АН УРСР, у 1995 р. - академіком НАН України, а в 2002 р. - дійсним членом Європейської академії наук. Наукові інтереси А. М. Самойленка охоплюють широке коло актуальних проблем якісної і аналітичної теорії диференціальнихъ рівнянь, нелінійної механіки, теорії функцій. Індекс рубрикатора НБУВ: В1 д(4УКР)
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж16294 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|