РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сергєєва І. Л. 
Роль Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла НААН у створенні Національного генбанку зернових колосових культур в Україні / І. Л. Сергєєва // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 342-348. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Визначено роль Миронівського інституту пшениці (МІП) ім. В. М. Ремесла у створенні та веденні Національного генбанку зернових колосових культур в Україні. МІП ім. В. М. Ремесла протягом своєї більш ніж 100-річної історії провів велику роботу з залучення й ефективного використання генетичних ресурсів зернових культур вітчизняного й закордонного походження, результатом якої було створення декількох поколінь сортів, що склали епоху у вітчизняній і світовій селекції. За період 1993 - 2016 рр. в інституті було сформовано колекцію зернових культур обсягом 6479 зразків генофонду пшениці м'якої озимої та ярої, пшениці твердої ярої, ячменю озимого та ярого. Вона стала значною і цінною складовою Національного генбанку рослин України. З метою документування колекцій генофонду в інституті створено базу паспортних даних, у якій містяться паспортні дані 3726 зразків генофонду зернових культур. Для надійного і довготривалого збереження з метою використання у наш час і у майбутньому насіння 3367 зразків колекції МІП закладено на зберігання у Національне сховище зразків генофонду рослин України. Генофонд зернових культур, зосереджений у МІП, всебічно вивчається за комплексом господарських і біологічних ознак. За результатами вивчення виділяються джерела та донори цих ознак, які передаються для використання у селекції, наукових дослідженнях, навчальних програмах тощо. На даний час зареєстровано 5 ознакових колекцій зразків генофонду зернових культур, сформованих МІП, і 2 базові колекції, створені за участі МІП. Генофонд, зосереджений у МІП, активно використовується у селекційних підрозділах інституту і передається для використання в інші установи України та інших країн. Результати вивчення та використання генетичних ресурсів зернових культур у МІП регулярно публікуються у наукових виданнях, доповідаються на наукових з'їздах, симпозіумах, конференціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР)л 2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського