РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голова В. В. 
Внесок професора О. П. Лідова у відновлення роботи газового заводу та створення дослідної станції палива у ХТІ / В. В. Голова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 361-366. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У сучасному українському суспільстві гостро постало питання "олюднення" вітчизняної історії. Саме на цьому базується актуальність дослідження особистості видатних науковців сьогодення та минулого. Тому, небезпідставно слід згадати ім'я видатного вченого Олександра Павловича Лідова, що працював наприкінці XIX - на початку XX ст. у Харківському технологічному інституті (ХТІ). Постать О. П. Лідова є досить цікавою для досліджень з історії науки і техніки саме через "широту" його наукового доробку. Професор займався такими галузями хімічної науки: фарбування, газова справа, жирова промисловість, миловаріння, шкіряне виробництво, тощо. Окрім цього, учений облаштував газовий завод ХТІ, що дозволило не лише опалювати усі приміщення інституту, а й забезпечувати їх освітленням та використовувати завод, як базу для практики студентів. У 1914 р. Олександр Павлович вже активно досліджував якість вугілля на дослідній станції, що була утворена завдяки співпраці ХТІ та керівництву Ради з'їзду гірничопромисловців півдня Російської імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.г/д (4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського