РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693864<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cortellini G. 
Clinical approach on challenge and desensitization procedures with aspirin in patients with ischemic heart disease and nonsteroidal anti-inflammatory drug hypersensitivity = Клінічний підхід до оцінювання переносності та процедур десенситизації ацетилсаліцилової кислоти в пацієнтів з ішемічною хворобою серця та гіперчутливістю до нестероїдних протизапальних препаратів / G. Cortellini, A. Romano, A. Santucci, A. Barbaud, S. Bavbek, D. Bignardi, M. Blanca, P. Bonadonna, M. T. Costantino, J. J. Laguna, C. Lombardo, L. M. Losappio, J. Makowska, A. Nakonechna, O. Quercia, E. A. Pastorello, V. Patella, I. Terreehorst, S. Testi, J. R. Cernadas // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2018. - № 2. - С. 34-44. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Гіперчутливість до ацетилсаліцилової кислоти (АСК) - значна проблема для пацієнтів із захворюванням коронарних артерій. У таких випадках лікарі мають обрати більш відповідну процедуру між оцінюванням переносності та десенситизацією. У літературі це питання висвітлено недостатньо, тому метою дослідження було встановити клінічні критерії для вибору між оцінюванням переносності та/або десенситизацією в таких пацієнтів. Збір та аналіз даних про досвід оцінювання переносності та десенситизації АСК, одержаних у 10 центрах із лікування алергії, а також консенсус серед відповідних лікарів та експертної групи. Усього проаналізовано дані 310 пацієнтів; 217 із них мали в анамнезі крапельну/ангіоневротичну анемію, 50 - анафілаксії, 26 - відтерміновані шкірні висипання та 17 - бронхоспазм, пов'язані зі споживанням АСК/нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Зокрема, 119 осіб мали реакцію на дози АСК менше 300 мг. У 138 із 310 пацієнтів був гострий коронарний синдром, серед них 101 пройшли десенситизацію, тоді як 172 страждали на хронічну ішемічну хворобу серця, у 126 з яких оцінили переносність АСК. У цілому в 163 осіб провели оцінювання переносності, а у 147 - процедури десенситизації АСК; 86 з останніх мали реакції на дозу АСК 300 мг або менше. Десять пацієнтів відреагували на оцінювання переносності АСК, сім - у дозах до 500 мг, три - в сумарній дозі 110 мг. Частота невдалої десенситизації становила 1,4 %. Висновки: у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця та нетяжкими реакціями гіперчутливості до АСК/НПЗП в анамнезі оцінювання переносності АСК є доцільним. Пацієнти з гострим коронарним синдромом та реакціями гіперчутливості до АСК в анамнезі, особливо в дозах менше 100 мг, повинні одразу пройти десенситизацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського