РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000693992<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гавриленко Ю. В. 
Сучасний вибір місцевого антисептика при лікуванні хронічного тонзиліту у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу / Ю. В. Гавриленко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 218-229. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Хронічний тонзиліт (ХТ) залишається актуальною проблемою не тільки сучасної оториноларингології, але й педіатрії та інших суміжних спеціальностей, оскільки дана патологія носить міждисциплінарний характер. Виняткового значення набуває хронічна патологія лімфоепітеліальних структур глотки за коморбідного її перебігу з тяжкими аутоімунними хворобами, одним з яких є цукровий діабет 1 типу (ЦД-1), що потребує проведення курсів ефективного консервативного лікування. Мета роботи - обгрунтування вибору місцевого антисептика та оцінка його ефективності у разі лікування хронічного тонзиліту у дітей, хворих на ЦД-1 типу. Протягом 2015 - 2016 рр. було обстежено 35 дітей, хворих на ЦД-1 і ХТ віком 9 - 15 років. Всіх пацієнтів було розподілено на 2 групи. Основну групу склали 18 пацієнтів, середній вік 12,5 +- 2,3 року, яким проводилася санація лакун ПМ розчином повідон-йоду в дозі 20 крапель на 100 мл фізіологічного розчину 1 раз на добу, через день, протягом 10 днів. Групу порівняння склали 17 пацієнтів, середній вік - 11,8 +- 2,7 року, яким проводилося промивання лакун ПМ фурациліном у дозуванні 1:5000. У дітей обох груп спостереження визначалася клінічна картина ХТ, досліджувалась мікрофлора вмісту лакун ПМ і чутливість до антисептичних розчинів. Оцінка зазначених параметрів проводилася перед початком санації ПМ і після закінчення курсу лікування. Найбільшою активністю щодо виділених штамів патогенних мікроорганізмів у дітей, хворих на ХТ і ЦД-1 володіє повідон-йод. Він має досить високу активність відносно золотистого стафілокока (54 %) і дуже високу активність відносно стрептококів (73 - 100 %). Хлорофіліпт має високу активність відносно золотистого стафілокока (73 %) і дуже низьку активність відносно стрептококів. Фурацилін має низьку активність у відношенні як золотистого стафілокока, так і стрептококів. На підставі результатів бактеріологічного обстеження вмісту лакун ПМ у хворих основної групи встановлено відсутність патогенної мікрофлори за використання повідон-йоду у 78 % пацієнтів, а у контрольній групі у разі застосування фурациліну - у 48,2 %. Висновки: застосування препарату бетадин за місцевого лікування ХТ у дітей, хворих на ЦД-1 призводить до більш швидкого зникнення скарг пацієнтів і клінічно зменшення вираженості запального процесу в ПМ. Під час порівняння результатів бактеріологічного дослідження у групах встановлено більш ефективну санацію лакун ПМ за використання розчину повідон-йоду, ніж у разі місцевого застосування фурациліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10.23 + Р733.682.540.116-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського