РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлище А. В. 
Вплив фунгіцидів на формування, функціонування та пероксидазну активність кореневих бульбочок сої за інокуляції ризобіями, інкубованими з лектином / А. В. Павлище, Т. П. Маменко, Л. І. Рибаченко, С. Я. Коць // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 5. - С. 76-89. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив препаратів із фунгіцидною дією на формування та функціонування симбіотичного апарату та реакцію захисних ферментів із пероксидазною активністю (гваякол- і аскорбатпероксидази) у кореневих бульбочках сої за інокуляції Bradyrhizobium japonicum, інкубованих із лектином. У роботі було використано мікробіологічні, фізіологічні, біохімічні методи, а також газову хроматографію, спектрофотометрію. Обробка насіння сої фунгіцидами (Февер, Максим XL) спільно з інокулянтом (штам B. japonicum 6346) індукує підвищення рівня ферментів із пероксидазною активністю та сприяє збереженню ефективності роботи симбіотичного апарату. Інокуляція сої суспензією ризобій, інкубованих із лектином, та обробка насіння фунгіцидами, чинила негативний вплив на формування та функціонування соєво-ризобіального симбіозу. Висновок: гомологічний лектин насіння сої як компонент інокуляційної суспензії в концентрації 100 мкг/мл підвищує ефективність симбіотичних систем соя - Bradyrhizobium japonicum (штам стандарт 6346), однак не може розглядатися як антидот токсичної дії фунгіцидів (Февер, Максим XL, Стандак Топ) на симбіотичний апарат за суворо контрольованих умов модельного вегетаційного досліду та потребує подальших досліджень у грунтовій культурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П213.6-272.539

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського