РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасимчук О. М. 
Застосування модифікованої КТ-діаграми для оцінки втомної міцності за наявності концентратора напружень / О. М. Герасимчук // Проблеми міцності. - 2018. - № 4. - С. 114-127. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Запропоновано модель для оцінки втомної міцності зразків і елементів конструкцій з гострими та глибокими концентраторами напружень або дефектами, які можуть бути представлені в моделі як початкові тріщини. Модель розроблено на основі модифікації відомих підходів механіки руйнування з використанням модифікованої діаграми Кітагави - Такагасі. Модель базується на тому факті, що під час циклічного навантаження зразків із гострим надрізом на рівні прикладеного розмаху брутто-напружень, нижчого за границю витривалості гладких зразків, від вершини такого надрізу проростає тріщина до певного розміру і припиняє своє подальше поширення внаслідок дії двох основних чинників: спадного градієнта локальних напружень попереду вершини надрізу та поступово зростаючого ефекту закриття тріщини позаду її вістря. Розмір такої тріщини залежить від рівня прикладеного розмаху напружень і глибини надрізу. Модель надає змогу розрахувати граничну криву трогових розмахів напружень і відповідних їм допустимих розмірів тріщини для гострого концентратора будь-якої глибини за допомогою тільки характеристик статичної міцності та мікроструктури вихідного матеріалу. Достовірність запропонованої моделі перевірено на експериментальних результатах, взятих із літературних джерел, і одержано добрий збіг розрахунку з експериментом. Перевагою моделі є відсутність потреби у проведенні довготривалих і трудомістких випробувань на втому та втомну тріщиностійкість, щоб одержати параметри, необхідні для її наповнення. Для розрахунку за моделлю достатньо мати лише дані про характеристики статичної міцності (модуль Юнга, коефіцієнт Пуассона, границя пропорційності), які можна одержати під час випробувань на короткочасний розтяг стандартних зразків із даного матеріалу, та характеристики мікроструктури (розмір зерна, фактор Тейлора та вектор Бюргерса), які визначаються з аналізу мікроструктури вихідного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського