РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Книш О. В. 
Протимікробна активність дериватів біфідобактерій після зберігання в замороженому стані = Antimicrobial activity of bifidobacteria derivatives after storage in a frozen state / О. В. Книш, О. Ю. Ісаєнко, Є. М. Бабич, А. М. Компанієць, О. В. Пахомов, В. П. Полянська, С. В. Зачепило, І. С. Данілова // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2018. - 28, № 3. - С. 237-248. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено вплив зберігання в замороженому стані структурних і метаболітних дериватів Bifidobacterium bifidum на їх протимікробну активність. Структурні компоненти одержували шляхом циклічного заморожування-відігріву суспензії пробіотичного штаму біфідобактерій, продукти метаболізму - в процесі культивування біфідобактерій у власному "дезінтеграті". Зразки, що містять структурні та метаболітні деривати пробіотика, піддавали фільтрації. Протимікробну активність фільтратів визначали за допомогою якісних і кількісних методів одразу після одержання та зберігання впродовж 60 діб за температури <$E(-23~symbol С~1)~ symbol Р roman C> по відношенню до тест-культур: стафілококів, коринебактерій та синьогнійної палички. Результати дослідження показали, що заморожування надає змогу ефективно зберігати протимікробний потенціал фільтратів: відмінності між протимікробною активністю свіжоотриманих фільтратів та тих, що зберігалися в замороженому стані, відсутні за умови застосування якісного методу оцінки. Кількісний метод дозволив виявити статистично значуще зниження протимікробної активності фільтратів після зберігання у замороженому стані. Різниця між кількісними показниками життєздатності тест-культур після експозиції у свіжоодержаних і розморожених фільтратах склала 0,2 - 0,8 lg КУО/мл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.271.8*716 + Е40*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського