РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко В. В. 
Фінансова безпека банківської системи України - проблеми виміру та забезпечення / В. В. Коваленко, Т. М. Болгар, О. С. Сергєєва // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 3. - С. 38-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено порівняльний аналіз основних підходів до оцінювання рівня фінансової безпеки (ФБ) банківської системи (БС). Мета роботи - обгрунтування теоретико-методичних засад оцінювання та забезпечення ФБ БС за умов трансформаційних змін, що відбуваються в економіці держави. Визначено чинники, які впливають на рівень ФБ БС. Їх класифіковано на фактори, що викликають структурні дисбаланси економіки, і ті, що впливають на рівень ФБ БС. Уточнено підходи до відбору адекватних показників для визначення рівня ФБ БС. Проведений аналіз індикаторів рівня ФБ банківського сектору економіки України підтверджує поглиблення кризових явищ та їх дестабілізувальний вплив на ФБ країни. Розглянуто основні методики оцінювання рівня ФБ БС. Доведено доцільність використання методики, яка базується на встановленні порогових значень і визначенні інтегрального показника ФБ за напрямами капітало-ресурсної безпеки, кредитно-інвестиційної безпеки, валютної безпеки та визначення безпечного рівня доходів і витрат. Проаналізовано зовнішні та внутрішні загрози ФБ банків. Запобігання негативного впливові різних чинників у банківській сфері має відбуватися через проведення службою банківського нагляду НБУ постійного аналізу інформації, а саме: обсягу коштів підприємств і фінансово-промислових груп, які розміщені в банках, і ступінь залежності банків від цих джерел фінансування; якість активів банків; аналіз і прогнозування політичної та економічної середовищ. Отримано висновок про те, що основними напрямами забезпечення достатнього рівня ФБ БС повинна стати перш за все зміна сприйняття самої ФБ як елемента управління, який надає можливість забезпечити фінансово стійке її функціонування. Для забезпечення достатнього рівня ФБ БС визначено основні напрями макроекономічного та мікроекономічного спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського