РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Євдокимов В. В. 
Еволюція базових концепцій вартісно-орієнтованого управління / В. В. Євдокимов, Н. В. Валінкевич, Т. О. Завалій // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 3. - С. 384-393. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено історичні аспекти розвитку концепції вартісно-орієнтованого управління (ВОУ). За допомогою онлайн-сервісу "Google Books Ngram Viewer" визначено, що першим роком згадки словосполучення "Value Based Management" слід вважати 1975 р., натомість словосполучення "Value-Based Management" з 1984 р. Основні етапи розвитку концепції ВОУ визначено в такій послідовності: створення моделі "Shareholder Value Added"; створення моделей "Economic Value Added", "Market Value Added", "Cash Flow Returnon Investment", "Cash Value Added"; адаптація консалтингових продуктів основних учасників ринку стратегічного консультування до нових ідей і посилення конкурентної боротьби за право управляти інвестиційною вартістю капіталу; поширення підходів ВОУ на діяльність фінансових аналітиків та їх практику. Основний наголос зроблено на тому, що головну роль у виникненні концепції ВОУ відіграли провідні у світі консалтингові компанії, у практиці яких консалтинг у сфері управління вартістю компаній - один з основних напрямів діяльності. Виокремлено 2 основні підходи в еволюції досліджуваної концепції. Першим у ході становлення ВОУ слід вважати підхід, що дістав назву управління акціонерною вартістю" (Shareholder Value Management). Основним аргументом противників цього підходу стало твердження, що абсолютна концентрація на зростанні акціонерної вартості не вирішує таких нагальних питань, як проблеми зайнятості, навколишнього середовища, етики в бізнесі. Той факт, що вартість компанії формується не тільки завдяки акціонерам та їх капіталу, а й завдяки іншим стейкхолдерам сприяв появі другого підходу - управління стейкхолдерською вартістю (Stakeholder-BasedManagement), що має за мету гармонізувати інтереси різних груп стейкхолдерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського