РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волик Б. А. 
Метод гідродинамічних аналогій в системі модельних досліджень грунтообробних машин / Б. А. Волик, Є. І. Лепеть, А. В. Коновий // Інженерія природокористування. - 2018. - № 2. - С. 45-48. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запозичення в процесі створення грунтообробних машин методів біоніки є перспективним напрямком розвитку галузі сільськогосподарського машинобудування. Сутність полягає в тому, що обирається біологічний аналог робочого органу, створюється математична модель його взаємодії з середовищем і за результатами розрахунків у відповідності до моделі приймається рішення про конкретне конструктивне виконання знаряддя. Проблема полягає в тому, що практично всі можливі біологічні аналоги є морськими тваринами, тобто методів гідродинамічної аналогії не уникнути. Розглянуто метод гідродинамічних аналогій як різновид аналогового моделювання. На відміну від теоретичних досліджень В. С. Казакова наведена методика дозволяє встановити в експерименті критерії подібності, що розширює можливості методу. Суттєвою перевагою є деталізація складових опору до рівня вихідних даних. Встановлено, що коефіцієнт лобового опору в гідродинаміці і питоме зчеплення часток грунту мають ідентичну сутність і їх можна використовувати при визначенні критеріїв подібності. Встановлено, що поняття ріжучий периметр може бути ідентифікованим в гідродинаміці поняттям площа змочуваної поверхні. Запропоновано в якості критеріїв подібності прийняти співвідношення відповідних складових рівняння тягового опору А. М. Панченко і рівняння лобового опору тіла, що рухається у водному середовищі. Доведена можливість сумісного використання критеріїв подібності аналогового і фізичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського