РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шувалов В. А. 
Физическое моделирование взаимодействия космических аппаратов с потоками плазмы и электромагнитного излучения в ионосфере Земли / В. А. Шувалов, С. Н. Кулагин, А. Г. Цокур, Ю. П. Кучугурный, Н. П. Резниченко, С. В. Носиков // Техн. механика. - 2018. - № 3. - С. 33-42. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Надано аналіз результатів досліджень, виконаних у відділі механіки іонізованих середовищ Інституту технічної механіки Національної академії наук України та Державного космічного агентства України, з проблем фізичного моделювання взаємодії космічних апаратів (КА) з ионосферной плазмою і впливу на КА комплексу факторів космічного простору (ФКП). Фізичне моделювання є ефективним засобом для відтворення спектру основних процесів і явищ, супроводжуючих експлуатацію КА на орбіті і ініційованих впливом комплексу ФКП, особливо впливом гіперзвукових потоків розрідженої плазми, атомарного кисню і ультрафіолетового сонячного випромінювання. Для моделювання умов функционування КА в іоносфері Землі на висотах від 150 км до 40000 км розроблено і створено плазмоелектродинамічний стенд, що поєднує властивості плазмової аеродинамічної труби і вакуумної безлунної камери. На стенді проведено дослідження в рамках виконання наукових програм і робіт по створенню і експлуатації ряду виробів ракетно-космічної техніки. Досліджено спотворення радіовідбиттів від елементів конструкцій КА штучнимими плазмовими утвореннями. Вивчені процеси радіаційної електризації елементів конструкції КА. Розроблено методики проведення прискорених ресурсних випробовувань полімерних і композитних матеріалів при дії потоків атомарного кисню і вакуумного ультрафіолетового випромінення. Проведено моделювання дії комплексу факторів навколосупутникового середовища на сонячні батареї, внаслідок якої відбувається втрата електричної потужності і скорочення ресурсу батарей. Фізичне моделювання на основі прискорених ресурсних випробувань дозволяє відтворювати умови тривалої експлуатації КА: процеси деградації, зміни електрофізичних, термо-оптичних, енергетичних і масогабаритних характеристик матеріалів і покриттів елементів конструкції КА. Отримані в результаті моделювання залежності темпів деградації властивостей матеріалів і робочих систем КА від часу впливу ФКП на орбіті дозволяють прогнозувати стан матеріалів та елементів конструкцій, технічних систем КА в будь-який момент часу експлуатації і можуть бути використані на етапі проектування КА.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського