РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудрамович В. С. 
Нормирование прочности и надежности технических систем / В. С. Гудрамович, Ю. Ф. Даниев, В. П. Пошивалов // Техн. механика. - 2018. - № 3. - С. 112-120. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Наведено огляд досліджень, проведених в 2014 - 2018 рр. по науковому напрямку Інституту технічної механіки Національної академії наук України й Державного космічного агентства України, затвердженому Президією НАН України: міцність, надійність і оптимізація механічних систем, ракет-носіїв і космічних апаратів. Узагальнено дослідження із впливу локальних навантажень і контактних взаємодій елементів конструкцій, що приводять до концентрації напружено-деформівного стану, появи зон пластичних деформацій і збільшення ризику руйнування при локалізованих впливах. Механізми руйнування, що визначають граничні навантаження й коефіцієнти запасу міцності, будуються при використанні схем ідеально-пластичного матеріалу. Розглянуто схеми прогнозування несучої здатності для тонкостінних конструкцій з урахуванням пластичних деформацій. Запропоновано проекційно-ітераційні схеми методу локальних варіацій, які дозволяють будувати ефективні розрахункові схеми, що зменшують комп'ютерний час розрахунку в порівнянні з розрахунком на основі звичайного методу локальних варіацій. Розглянуто питання моделювання динаміки й міцності концетруючих систем сонячної енергетики (КССЕ), а також дослідженнь з віброміцності, міцності при локалізованих навантаженнях, тепломіцністі КССЕ, впливу залишкових напружень, що утворяться в технологічних процесах, і розробки рецептур електроліту для цих процесів. Розроблено способи підвищення показників довговічності матеріалів за рахунок збудження в них самоорганізуючих процесів при енергетичному навантаженні полями різної фізичної природи. Розроблено нормативні основи розрахунку ресурсу конструкцій пускових установок ракет-носіїв. Визначено кількісні і якісні вимоги до надійності технічної системи і її окремих компонентів з умови їхнього забезпечення на стадії проектування й випробувань. Проаналізовано моделі надійності програмного забезпечення й особливості його відмов. Розглянуті основні підходи до забезпечення надійності програмного забезпечення й відзначено, що існуючі моделі повною мірою не дають можливості практичного застосування для оцінки надійності програмного забезпечення. Виявлено фактори, що впливають на кількість помилок програмного забезпечення, й фактори, що сприяють підвищенню його надійності, й запропоновано шляхи, що дозволяють підвищити надійність програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-016.3 + О63-016.3 + Ж1-02.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського