РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алпатов А. П. 
Системный анализ проектов космической отрасли, динамика и управление орбитальными комплексами / А. П. Алпатов // Техн. механика. - 2018. - № 3. - С. 121-137. - Библиогр.: 93 назв. - рус.

Наведено аналіз результатів наукових досліджень відділу системного аналізу та проблем управління Інституту технічної механіки Національної акалемії наук України і Державного космічного агентства. Науковими напрямами відділу при його створенні були визначені: дослідження вільних і керованих режимів функціонування трансформованих просторово-розвинутих механічних систем космічного і наземного базування в умовах широкого спектра впливів; системний аналіз проблем космічної галузі. В останні п'ять років дослідження проводилися за кількома напрямками: оптимізація проектних параметрів ракет-носіїв, динаміка космічних апаратів і комплексів, космічні тросові системи, великогабаритні трансформовані конструкції космічного базування, дослідження динаміки космічного маніпулятора, балістика систем орбітального сервісу, проблема космічного сміття, системний аналіз проблем космічної галузі, розвиток когнітивних технологій аналізу, завдання молекулярної газової динаміки. З урахуванням особливостей сучасного етапу розвитку космічних технологій і напрямків відповідних наукових досліджень виявлено тенденції формування вигляду космічної техніки: мініатюризація елементної бази і на цій основі створення малорозмірних платформ космічних літальних апаратів; збільшення масштабів технічних завдань, що вирішуються, пов'язаних з промисловим освоєнням навколоземного космічного простору на базі великогабаритних космічних конструкцій. Ці тенденції розвитку космічних технологій визначають нові і модифіковані наукові напрямки розвитку космічних наукових досліджень. У цьому контексті у відділі формуються напрямки подальших наукових досліджень: розробка нової концепції боротьби з космічним сміттям, що заснована на збереженні його як ресурсу промислового виробництва на орбітальних комплексах; розробка нових підходів до продовження термінів активного існування космічних літальних апаратів на основі технологій сервісного обслуговування з використанням моделей і методів оцінки ризиків та інформаційної безпеки; розробка основних принципів створення платформ для промислового виробництва в умовах навколоземного космічного простору, що несуть енергетичний, технологічний і службовий модулі; подальший розвиток принципів і технологій управління великими космічними конструкціями і угрупуваннями космічних літальних апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62/66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського