РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузьмук С. 
Соціалізація економіки в контексті сучасних трансформацій в економіці / С. Кузьмук // Екон. теорія. - 2018. - № 2. - С. 41-58. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Розкрито особливості протікання сучасних зрушень в економічному середовищі та наукове відображення таких змін, доведено неготовність наявної наукової парадигми пояснити та попередити причини фінансових потрясінь в умовах високої динамічності, описано основні мегатренди економічного розвитку та процес соціалізації розглянуто як один із основних мегатрендів у площині економічних зрушень з точки зору переорієнтування на людину як соціальний феномен. Проаналізовано передумови гуманізаційних процесів в економічній науці. Досліджено теоретичну етимологію та практичні прояви соціалізації економіки, яку розглянуто як процес, який передбачає людяність та можливість самоствердження через володіння та використання знань, причому наукові знання та спеціалізовані унікальні навички їх носіїв стають головним джерелом і ключовим фактором розвитку виробничої сфери, а також запорукою стійкого розвитку невиробничої. Описано вплив соціалізації економіки на наукову діяльність у сфері фінансів та встановлено зв'язок між процесом соціалізації та формуванням людиноцентричної моделі економічних відносин. Базуючись на впровадженні наукових досягнень соціальних наук про важливість ідентифікації та врахування особистих характеристик суб'єктів економіки як факторів деформування процесу прийняття ефективних рішень, обурунтовано необхідність зосередження уваги саме на людиноцентричній моделі економічного розвитку. Мета статті - визначення особливостей трансформаційних процесів в економічному середовищі та аргументування важливості соціалізації як одного з основних принципів сучасної наукової та практичної діяльності з використанням комплексного аналізу як економічних поглядів, так і поглядів інших суспільних наук. Методи дослідження: системний аналіз і синтез, групування і типологія, історичний та логічний методи. Розширено теоретичну базу досліджуваного питання та доведено, що людиноцентрична модель економічних відносин є найперспективнішою для майбутніх наукових пошуків у фінансах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського