РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694750<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Abdulrahman Ali Hattan 
Impact of tobacco smoking on oral microbiota - a case-control study = Вплив куріння тютюну на оральну мікробіоту - дослідження випадок-контроль / Abdulrahman Ali Hattan, Essa Ali Hattan, Abdulaziz Maree Alqahtani, Omar Saud Alqutaym, Refdan Obeid Alqahtani, Khaled Ghormallah Alzahrani, Abdulrahman Abdullah Al-Otaibi, Omar Mufi Aldwsari, Khalid Mansour Alkhathlan, Mohammed Abdullah Aldossari // Мед. перспективи. - 2018. - 23, № 3. - С. 13-20. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Оральна мікробіота є важливою частиною мікробіоти людини, включаючи бактеріальні, найпростіші, вірусні та грибкові види. Корисні мікроелементи утворюють біоплівки для формування першої лінії захисту від шкідливих мікроорганізмів. Тютюнопаління вважається одним з основних чинників навколишнього середовища, який впливає на рото-зубну мікробіоту. Курці мають більше патогенних мікробів, ніж некурці. Фактично, тютюнопаління призводить до великої кількості токсикантів у порожнині рота, порушуючи мікробну екологію порожнини рота через різні механізми. У Саудівській Аравії дослідження щодо впливу куріння тютюну на мікробіоту порожнини рота все ще не достатні. Тому це вивчення випадків-контролю є важливим доповненням до літератури з точки зору вживання тютюну та його впливу на ротову мікробіоту та гігієну порожнини рота. У дослідженні брали участь 130 чоловіків, у тому числі 65 курців та 65 некурців. У всіх 130 учасників записувались такі параметри - вік, вага, зріст та освіта. Метою цього дослідження було вивчення та порівняння ефекту тютюнопаління на оральну мікробіоту курців та некурців. Більшість курців - це молоді люди віком від 21 до 30 років включно (n = 27). Результати доводять, що надмірна кількість мікроорганізмів спостерігається у курців, ніж у некурців (38,5 % курців та 8,8 % некурців). Не дивно, що значна частина (85,3 %) некурців мала помірну кількість мікроорганізмів порівняно з лише 53,8 % курців. Тютюнопаління сприяє надмірному культивуванню оральних мікроорганізмів, що призводить до різних захворювань пародонта в курців. Фактично, куріння порушує баланс ротової мікробіоти, створюючи життєздатне середовище для мікробів, які викликають захворювання. Подальші широкомасштабні перспективні дослідження необхідні для визначення точного механізму, який спричиняє вплив тютюну на оральну мікробіоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.82 + Р264.862 + Р645.021.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського