РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000694869<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Banerjee M. 
Cytology of the pituitary gonadotrophs, histological characteristics of interrenal and chromaffin cells in relation to testicular activities in Mystus vittatus (Siluriformes, Bagridae) during growth, maturation and spawning phases = Інтерренальні та хромафінні клітини у зв'язку з тестикулярною активністю у Mystus vittatus (Siluriformes, Bagridae) під час фаз росту, дозрівання та нересту / M. Banerjee, S. Ghosh, P. Chakrabarti // Вестн. зоологии. - 2018. - 52, № 2. - С. 155-164. - Бібліогр.: 163 назв. - англ.

Гістологічні зміни, що спостерігаються у слизоутворюючих кортикотрофах, гонадотрофах та адренокортикальних і надниркових тканинах та тестикулярних клітинах M. vittatus (Bloch, 1794), досліджено під час росту, дозрівання та фази нересту. Дослідження базуються на змінах, що спостерігаються у типах клітин, формі та розмірах клітин адренокортикальних тканин, сіменників та загального відсотка гонадотропних (ГТГ) і тиреотропних (ТКГ) клітин гіпофіза. Проте, під час фази росту, в проксимальній частині аденогіпофізу (ПЧА) спостерігався значний приріст ГТГ і ТКГ, з інтенсивним забарвленням аніліновим синім. Кортикотрофи також показали значне нагромадження фуксинофільних цитоплазматичних гранул. Цитоплазматичні особливості та архітектура інтерренальних клітин добре співпадали зі збільшенням різних сперматогенних клітин. Під час фази дозрівання щільні грануляції в клітинах ГТГ і ТТГ виявилася супутними спермації. Кількість цитоплазматичних гранул інтерренальних клітин збільшено у порівнянні з хромафінними клітинами і добре узгоджується зі збільшенням сперматидів і сперматозоїдів. Гіперактивні та вакуолізовані особливості інтерренальних клітин у період нересту виявилися супутніми кінцевому процесу сім'яутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.54 + Е60*66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського