РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркін А. І. 
Загальна характеристика якості життя, пов'язаної зі здоров'ям, у дітей з тяжкою формою гемофілії А в Україні / А. І. Маркін // Укр. мед. часоп.. - 2018. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити якість життя (ЯЖ), пов'язану зі здоров'ям, у дітей із тяжкою формою гемофілії А та визначити основні психосоціальні предиктори, які впливають на неї, у дітей різного віку. Оцінку ЯЖ проведено методом соціологічного опитування з використанням валідованої української версії опитувальника Haemo-QoL. Модель обстеження - індивідуальне та електронне анкетування. Обстежено 105 дітей із тяжкою формою гемофілії А. Пацієнтів поділено на 3 вікові групи відповідно до версій опитувальника: I - 4 - 7 років, II - 8 - 12, III - 13 - 16 років. Дані анкетування проаналізовано; визначено загальну ЯЖ у кожній віковій групі та показники ЯЖ окремих шкал, кореляційні зв'язки загальної ЯЖ з окремими детермінантами психосоціального розвитку. Статистичний аналіз проведено з використанням t-критерію, U-критерію Манна - Уїтні та Н-критерію Крускала - Уолліса, коефіцієнта рангової кореляції Спірмена R. Встановлено, що ЯЖ у дітей I вікової групи є достовірно найнижчою у сегменті сімейних відносин із показником відповідної шкали 62,50 (62,50; 87,50), тоді як у II групі найнижчою ЯЖ була у сферах активності у спорті/школі та сімейних відносинах із показниками відповідних шкал опитувальника 68,75 (56,25; 75,00) і 65,00 (50,00; 80,00) відповідно. У III групі достовірно найнижчою ЯЖ була у сегменті відношення до фізичного здоров'я з показником 75,00 (53,57; 83,92). Водночас психосоціальні предиктори, які найбільше корелюють із загальним показником ЯЖ у дітей, є дещо відмінними від найгірших детермінант психосоціального розвитку у дітей I групи, у яких найвагомішим предиктором ЯЖ визначено відносини з друзями та лікування, тоді як у II і III групах такі предиктори відповідають найгіршим чинникам ЯЖ. Зроблено висновки, що ЯЖ у дітей із гемофілією має вікові особливості, як і психосоціальні предиктори, які впливають на неї, що важливо враховувати у процесі розробки та впровадження програм психосоціальної підтримки та реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.023.6 + Р128

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського