РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695367<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Начичко В. О. 
Еколого-ценотичні особливості видів роду Thymus L. (Lamiaceae) у флорі західних регіонів України / В. О. Начичко, В. І. Гончаренко // Біол. студії. - 2017. - 11, № 2. - С. 115-124. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Еколого-ценотичні особливості видів рослин, як результат їхньої тривалої еволюції та пристосування до умов середовища існування, визначають характер сучасного поширення видів у глобальному масштабі та в межах локальних територій. Наведено результати дослідження еколого-ценотичних особливостей видів роду Thymus L. у флорі західних регіонів України. В ході екологічного аналізу з'ясовано, що за відношенням до провідних екологічних факторів серед досліджуваних представників переважають субмезофіти, гемігідроконтрастофіли, субацидофіли, семіевтрофи, гемікарбонатофіли, гемінітрофіли, субаерофіли, субмікротерми, субомброфіти, геміокеаністи, гемікріофіти, геліофіти. Визначальними для поширення видів чебреців є кліматичні чинники, зокрема, вологість клімату, за відношенням до якої усі види характеризуються підвищеним рівнем стенотопності. У західних регіонах України представники роду Thymus трапляються в угрупованнях 13 класів, 19 порядків і 29 союзів. У ценотичному відношенні більшість із них є асектаторами і поширені переважно в лучно-степових угрупованнях класу FestucoBrometea. Найширшою ценотичною амплітудою характеризуються Th. pulegioides, Th. alpestris і Th. pulcherrimus. Найвужчу ценотичну амплітуду має Th. moldavicus, який у західних областях України росте в угрупованнях союзу Festucion valesiacae (клас Festuco-Brometea).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16L2m*80

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського