РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорожинський Г. В. 
Стан та проблеми розробки чутливих елементів приладів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу (огляд) / Г. В. Дорожинський, О. М. Ляпін, Г. В. Дорожинська, В. П. Маслов // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр.. - 2017. - Вып. 52. - С. 37-49. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

В огляді наведено основні напрямки удосконалення технології та конструкції існуючих сенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для збільшення їх чутливості і точності вимірювання. Показано, що зменшення шорсткості поверхні плазмон-несучого шару сенсора і застосування додаткового діелектричного шару з розвиненою поверхнею надає змогу більш ніж удвічі підвищити чутливість за рахунок збільшення площі поверхні взаємодії сенсора з досліджуваною речовиною. Основним технічним прийомом для зменшення шорсткості поверхні є термічний відпал, а найкращий результат досягається за температури 120 oC>. У більшості випадків як діелектричний шар використовують оксиди металів Al2O3, TiO2, SiOx і ZnO, що надає змогу досягти межі детектування зміни показника заломлення досліджуваної речовини близько 1 х 10-9. Це на порядок нижче, ніж в існуючих комерційних аналітичних приладах, які працюють на основі явища поверхневого плазмонного резонансу. В огляді наведено перспективні напрямки розвитку сенсорів ППР, такі як застосування багатошарових графенових покриттів і полімерних шарів, одержаних полімеризацією у високочастотній плазмі інертного газу. Подальший розвиток сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу має бути спрямований на збільшення селективності, зносостійкості поверхні чутливих елементів, а також на розробку методів регенерації рецепторів для багаторазового використання чутливих елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 + К967/968

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського