РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юр'єва Л. М. 
Аномальне розташування хоріону: клініко-анамнестичні фактори ризику / Л. М. Юр'єва // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 1. - С. 103-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Серед факторів, які негативно впливають на показники материнської та перинатальної смертності, відносять аномальне розташування хоріону (АРХ), а в подальшому аномальне розташування плаценти (АРП): передлежання (ПП) і низьке її розташування (НП). Перинатальна смертність за АРП сягає 22,2 - 81 <194>, материнська захворюваність становить 23 %. Аномальна плацентація негативно впливає на перебіг вагітності і пологів. У ранні терміни гестації АРХ підвищує ризик самовільного переривання вагітності. У пізніх термінах вагітності та в пологах АРП супроводжується матковими кровотечами, нерідко масивними, і є основною причиною дострокового розродження. Мета роботи - виявити фактори ризику низького розташування хоріону в I триместрі гестації. Обстежено 104 вагітних із низьким розташуванням хоріону (менше 2 см від внутрішнього зіву шийки матки) в I триместрі вагітності. До контрольної групи увійшли 136 практично здорових пацієнток з розташуванням хоріону в тілі та дні матки. Ретроспективно оцінили параметри соматичного, гінекологічного, акушерського анамнезу і загально клінічних досліджень. Факторами ризику аномального розташування хоріону є вік вагітної понад 35 років, перенесені в минулому інфекційні захворювання; пізнє менархе та тривале становлення менструального циклу; наявність екстрагенітальних захворювань; репродуктивні втрати в анамнезі; доброякісні захворювання шийки матки; інфекції, що передаються статевим шляхом, дисбіози і запальні захворювання нижніх відділів генітального тракту; прояви репродуктивного "неблагополуччя", пов'язані із використанням гострого кюретажу порожнини матки (під час артифіційного аборту, кесаревого розтину), ручна ревізія стінок порожнини матки. Висновок: ретельне виявлення факторів ризику аномального розташування хоріону на етапі підготовки до вагітності надасть змогу зменшити частоту аномальної плацентації та знизити рівень пов'язаних із нею акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського