РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривецький В. В. 
Вроджені вади серця: сучасний стан та проблема сьогодення : (огляд) / В. В. Кривецький, Г. П. Ротар, Т. В. Процак, В. П. Шафранюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 1. - С. 108-113. - Бібліогр.: 119 назв. - укp.

Вроджені вади серця трапляються з частотою 6 - 8 випадків на кожну тисячу пологів та найбільше загрожують життю дитини в період новонародженості, особливо якщо вони за своїми показниками належать до так званих критичних вад: коарктація аорти, синдром гіпоплазії лівих відділів серця, критичний стеноз легеневої артерії, стеноз устя аорти, атрезія легеневої артерії з інтактною міжшлуночковою перегородкою. Коарктація аорти - одна з найбільш поширених вад серця та великих судин, яка становить близько 8 % випадків вроджених вад серця у народжених живими. Це порушення нормального розвитку аорти у вигляді формування локального звуження просвіту дуги аорти у проекції її перешийка аж до повного переривання. Частота синдрому гіпоплазії лівих відділів серця становить 1 - 8 % усіх вроджених вад серця. За цієї патології 72 % новонароджених помирають на першому тижні життя. Критичний стеноз легеневої артерії становить близько 11 % від усіх вроджених вад серця, його можна порівнювати за поширеністю з дефектами міжшлуночкової або міжпередсердної перегородок; характеризується наявністю перешкод, що уповільнюють загальний потік крові в ділянці клапана легеневого стовбура. Стеноз устя аорти - це група вроджених вад серця, яка характеризується порушенням відтоку крові з лівого шлуночка до аорти. Розрізняють підклапанний (20 - 25 %), надклапанний (5 - 10 %) і клапанний (50 - 70 %) стеноз. Атрезія легеневої артерії з інтактною міжшлуночковою перегородкою є рідкою вродженою вадою серця, у 25 % випадків атрезія сформована шляхом м'язової облітерації артеріального конуса правого шлуночка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського