РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695718<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зуєвська Н. В. 
Сучасні методи врахування динамічного впливу від будівельної техніки на будівництві / Н. В. Зуєвська, Л. В. Шайдецька // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2018. - № 1. - С. 130-135. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета проведених досліджень - забезпечення міцності кріплення котловану з врахуванням динамічного впливу від схеми розташування комплекту будівельної техніки під час проведення будівельно-монтажних робіт з урахуванням обмеженості у просторі в щільній міській забудові. Для виконання моделювання впливу на деформації конструкції огородження котловану було обрано будівельну техніку, яка перелічена в роботі. Методика дослідження полягає в комп'ютерному моделюванні з використанням програми "Plaxis" з узагальненням відомих наукових результатів та практичного досвіду запобігання деформацій кріплення котловану. Розглянуто особливості проведення будівельних робіт в щільній міській забудові де велике значення для вибору типу кріплення огороджуючої стіни в котловані має рух будівельної техніки поблизу. Конструкція "стіна в грунті" з анкерною системою закріплення погано переносить навантаження, які утворюються під час роботи великогабаритної будівельної техніки. Для одержання безпечної відстані, яка потім відображається у проекті виробництва робіт було використано розрахунковий комплекс PLAXIS. Програма PLAXIS є багатофункціональною, що надає змогу розглядати всі аспекти складних геотехнічних систем. Моделювання сумісної роботи "конструкція і грунт" є важливою задачею для багатьох проектів геотехнічних споруд. У програмі PLAXIS є можливість моделювати поведінку грунтів, використовуючи декілька моделей. В представленій роботі було використано модель грунту, що набуває жорсткості (Hardening Soil Model), яка більш наближена для моделювання глибоких виїмок. Встановлено закономірності зміни деформаційних характеристик та зусиль в кріплені котловану залежно від безпечної відстані розташування будівельної техніки. Встановлено залежність переміщення конструкції огородження котловану і згинаючого моменту від схем розташування будівельної техніки під час будівельно-монтажних робіт. Результати досліджень надають змогу обрати можливі варіанти розташування та пересування різноманітної будівельної техніки на будівельному майданчику залежно від інженерно-геологічних умов та виду кріплення котловану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського