РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганусевич І. І. 
Адипонектин як фактор мікрооточення раку шлунка: зв'язок з перебігом захворювання у пацієнтів з надмірною масою тіла / І. І. Ганусевич, А. П. Бурлака, Л. Д. Гуменюк, А. В. Вовк, А. Р. Скороход // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2018. - 20, № 2. - С. 107-113. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Жирова тканина, в оточенні якої розвиваються пухлини шлунково-кишкового тракту, може бути джерелом активних форм кисню та одним з факторів формування мікрооточення пухлини і впливає як на пропухлинні, так і на протипухлинні його показники. Мета роботи - виявити взаємозв'язки між вмістом адипонектину (АПН) у пухлині та деякими показниками її мікрооточення, показниками редокс-стану прилеглої до пухлини жирової тканини (ППЖТ), індексом маси тіла (ІМТ), клініко-патологічними характеристиками, кількістю дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) у кістковому мозку (КМ) і тривалістю життя хворих на рак шлунка (РШ). Дослідження виконано за участю 236 хворих на РШ (162 чоловіка, 74 жінки), які розподілилися за стадіями таким чином: 68 - I, 54 - II, 63 - III та 51 - IV стадії захворювання. Використано методи імуноцито-, імуногістохімічні, електронно-парамагнітного резонансу, зимографії у поліакриламідному гелі, статистичні. Виявлено достовірний зворотний кореляційний зв'язок між кількістю АПН<^>+ клітин у пухлині та ІМТ хворих на РШ (rho = -0,35; p << 0,05). Мала кількість АПН<^>+ клітин достовірно асоційована з наявністю віддалених метастазів і є в 2,5 разу меншою за таку у пухлинах хворих на РШ без метастазів. Виявлено зворотний кореляційний зв'язок між кількістю АПН<^>+ клітин у пухлині та кількістю ДПК у КМ хворих на РШ. Для хворих категорії М1 характерні на 83 та 64 % відповідно вищі показники швидкості супероксидних радикалів (СР) та сумарної активності желатиназ в ППЖТ і майже на 70 % менша кількість АПН<^>+ клітин у пухлині, ніж для хворих категорії М0. Низький вміст АПН в пухлині РШ пов'язаний з високим вмістом ГІФ-1 alpha (rho = -0,55; p << 0,05) та пухлиноасоційованих адипоцитів (rho = -0,62; p << 0,05), які є факторами, що сприяють пухлинній прогресії. Виявлено, що пацієнти з більшою ніж 18 % кількістю АПН<^>+ клітин у пухлині живуть достовірно довше та мають нижчий ризик несприятливого перебігу захворювання у порівнянні з пацієнтами, у пухлинах яких кількість АПН<^>+ клітин була меншою за 18 %. Висновки: високі рівні генерування СР та активності желатиназ у ППЖТ призводять до формування пропухлинного мікрооточення (зокрема низького вмісту АПН) і агресивного фенотипу РШ. Низький вміст АПН у пухлині асоційований з ожирінням, пропухлинними факторами мікрооточення, дисемінацією пухлинних клітин, віддаленим метастазуванням, високим ризиком смертності та скороченням тривалості життя хворих. Показник кількості АПН<^>+ клітин у пухлині може бути використаний в контролі за перебігом РШ у пацієнтів з надмірною масою тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського