РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурлака А. П. 
Метаболізм прилеглої до пухлини жирової тканини та маса тіла хворих на колоректальний рак III - IV стадії / А. П. Бурлака, А. В. Вовк, А. А. Бурлака, В. В. Звірич, С. М. Лукін, С. В. Вірко // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2018. - 20, № 3. - С. 206-211. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Жирова тканина (ЖТ), в оточенні якої розвиваються солідні пухлини (особливо за наявності ожиріння), може бути одним із факторів мікрооточення з пропухлинними властивостями. Мета роботи - дослідити рівні оксиду азоту (NO) та супероксидних радикалів (СР) у прилеглій до пухлини (ППЖТ), а також концентрацію вільних жирних кислот (ВЖК) у крові хворих на колоректальний рак (КРР) III - IV стадії залежно від маси тіла пацієнтів, ступеня диференціювання пухлини, об'єму метастазів (М) у печінці. Об'єкт і методи дослідження: зразки ППЖТ хворих на КРР з ожирінням (індекс маси тіла (ІМТ) >> 25; n = 84) та без його ознак (ІМТ << 25; n = 47). За контроль (нормальна ЖТ і НЖТ) вважали матеріал від 18 пацієнтів з доброякісними новоутвореннями. Швидкість генерування СР мітохондріями та рівень NО в зразках ЖТ визначали за допомогою методу електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) за кімнатної температури та низькотемпературного режиму з використанням відповідних спінових уловлювачів. Вміст ВЖК у крові визначали за спектрофотометричним методом за lambda = 546 нм. З'ясовано, що активність FeS-білків електронно-транспортного ланцюга (ЕТЛ) мітохондрій у ППЖТ хворих на КРР (МТ >> 25) була достовірно вищою у порівнянні з такою в НЖТ; рівень убісеміхінону в ППЖТ в 11 разів перевищував показник НЖТ. У ППЖТ виявлено також зростання рівня активності молібденвмісних ферментів, що свідчить про нагромадження в ній токсичних продуктів розпаду пуринів та альдегідів. Рівень CР у ППЖТ хворих на КРР з ІМТ >> 25 був у 5,6 та 1,3 разу вищим, ніж в НЖТ та у хворих без ожиріння відповідно. Рівень NO в ППЖТ хворих з ІМТ >> 25 був достовірно нижчим, ніж в НЖТ, у ППЖТ хворих без ожиріння не відрізнявся від останнього (p >> 0,05). Рівень ВЖК у крові хворих на КРР незалежно від наявності ознак ожиріння перевищував (p << 0,05) даний показник у донорів (ІМТ >> 25). В ЖТ, прилеглій до G1 - 3-пухлин, рівні NO достовірно не відрізнялися, проте були нижчими у порівнянні з НЖТ (p << 0,05). У хворих з морбідним ожирінням (ІМТ >> 40) середній об'єм М був достовірно більшим (p << 0,05), ніж у хворих з ІМТ << 40. Висновки: вираженість та напрямок змін низки характеристик ЖТ хворих на КРР III - IV стадії (спектри ЕПР ППЖТ, рівні NO та СР, концентрація ВЖК у крові) мають незаперечний зв'язок із масою тіла пацієнтів: за наявності різних ступенів ожиріння метаболічні порушення збільшуються. У пацієнтів з морбідним ожирінням відмічали найбільший об'єм М у печінці. З урахуванням одержаних результатів селективне NO-залежне регулювання транспорту електронів у ЕТЛ мітохондрій, зокрема в ППЖТ, для впливу на витрату енергії може бути ефективною складовою в стратегії лікування пацієнтів із КРР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського