РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000695944<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Isayenkov S. 
Construction and applications of a mycorrhizal arbuscular specific cDNA library = Створення та застосування специфічної до арбускулярної мікоризи бібліотеки кДНК / S. Isayenkov, F. J. M. Maathuis // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Щоб оцінити потенційну користь мікоризи, потрібно було дослідити процеси, що мають місце у цих симбіотичних взаємодіях, особливо це стосується арбускулярних компартментів, де відбувається процес обміну поживними речовинами між грибом та рослиною. Під час досліджень у цій області стикаються з великими труднощами через складності утворення симбіотичних органів (арбускул) та неможливості відокремити ці органи від інших типів клітин. Тому багато методів, що успішно застосовувались для досліджень рослинних і тваринних систем, не можуть бути використані у цьому випадку. Одним із ефективних підходів для вивчення процесів, що мають місце у арбускулах, є визначення композиції транскриптів та їх динаміки. Застосовано мікроскопію із лазерною мікродисекцією (LCM) для збору та виділення з клітин приблизно 3000 арбускул із Glomus intraradices, що колонізував корені Medicago truncatula. Загальну РНК виділено із зібраних арбускул, і її застосовували для лінійної ампліфікації мРНК за допомогою Т7 РНК полімерази. Ампліфіковану РНК було використано для створення бібліотеки кДНК. Присутність і рівень збагачення на специфічні для мікоризи транскрипти визначали за допомогою ПЛР аналізу у реальному часі та звичайної ПЛР. Щоб підвищити збагачення бібліотеки кДНК специфічними до мікоризи транскриптами, було проведено субтракцію бібліотеки. Трансформація дріжджових мутантів, дефектних за поглинання калію, фосфатів, амінокислот, амонію та марганцю, транскриптами із бібліотеки кДНК свідчить про функціональність створеної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*444*801.312 + Е50*731.612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського