РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Turych V. 
Investigation of the process of smoothing with ultrasound / V. Turych, V. Rutkevych, N. Goncharuk, G. Ogorodnichuk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/1. - С. 22-33. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Досліджено та змодельовано процес поверхневого пластичного деформування з ультразвуком. Проведено аналіз контактної взаємодії інструмента з деталлю в процесі ультразвукового вигладування (УЗВ) із попереднім зазорм. Аналіз надає можливість розраховувати зміну розмірів деталі в процесі обробки залежно від режимів. Розроблено залежності площі контакту у процесі УЗВ із попереднім зазором від параметрів обробки. Проведено експериментальне дослідження впливу параметрів процесу УЗВ на параметри якості поверхневого шару деталі. Встановлено, що для забезпечення необхідної шорсткості і точності глибина впровадження не повинна перевищувати 7 мкм, особливо у процесі обробки деталей, які виготовлені з матеріалів із низьким модулем пружності. Для проведення досліджень розроблено стенд на базі токарно-гвинторізного верстата особливо високої точності 16Б05АФ10. Всі додаткові пристрої та інструмент кріпляться в різцетримачі верстата. Розроблено методику вимірювання часу контакту інструмента з виробом у процесі УЗВ із попереднім зазором. Встановлено, що деформація мікронерівностей проходить за рахунок вдавлювання виступів мікронерівностей у западини, так як зсувну деформацію виключили за рахунок застосування твердого мастила. Про те, що зсувна деформація відсутня, говорить і той факт, що на мікрошліфах обробленої поверхні не вдалося виявити текстури, хоча зміцнення поверхні спостерігалось. Базуючись на цьому висновку, є можливим не враховувати позаконтактну хвилю деформації. Отримані аналітичні залежності площі контакту у процесі УЗВ із попереднім зазором від параметрів обробки, а саме: швидкості обробки, подачі, радіуса робочої поверхні інструмента. Результати математичного моделювання і експериментальні дані є достатньо близькими. Визначено область оптимальних подач, що надає можливість отримувати поверхні з мінімальною шорсткістю або з мікрорельєфом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К627.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського