РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696144<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mikhailova L. 
Determinig the parameters of the acoustic system for the primary treatment of wool / L. Mikhailova, O. Kozak, N. Kosulina, P. Potapsky, A. Cherenkov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/5. - С. 61-68. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Досліджено процес первинної обробки вовни з метою видалення з неї грунтових і гнойових забруднень, рослинних домішок і жиропоту. Первинна обробка вовни виконує ключову роль в збереженні природних властивостей вовняного волокна та надає можливість отримувати якісну сировину для текстильної промисловості. У процесі досліджень встановлено, що для інтенсифікації процесів первинної обробки вовни необхідно використовувати акустичні коливання. Акустичні коливання діють на систему вовна - мийний розчин. Система вовна - мийний розчин знаходиться між решіточними транспортерами. Транспортери утворюють решітку з металевих стрижнів. Для визначення параметрів акустичної системи для первинної обробки вовни проведено аналіз трьох задач. Задачі були пов'язані: з розсіюванням акустичних коливань на металевій решітці, на шарі вовна - мийний розчин і об'єднання рішень двох задач в одне за допомогою методу матриць розсіювання. Проведені дослідження надали можливиість визначити параметри системи для первинної обробки вовни акустичними коливаннями, що надає можливість досягти більшої ефективності в очищенні вовни в порівнянні з існуючими аналогами. В результаті теоретичних і експериментальних досліджень встановлено, що промивка вовни повинна здійснюватися за наступних параметрів акустичних коливань в миючому розчині: частота звукового поля 1,1 +- 0,1 кГц; інтенсивність звуку 1,1 +- 0,01 Вт/см<^>2. При цьому товщина шару вовни на транспортері 0,06 +- 0,01 м; швидкість руху транспортера 0,1 м/с; кількість перетворювачів на ванну 8 +- 1 штук. Застосування оптимальних параметрів в процесі безперервної промивки шерстяного волокна в водному розчині надає можливість отримати залишок жиру на шерсті в межах 1,5 % від кількості жиру немитої вовни за ГОСТу України до 2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського